Roland Garros: Serena nie powtórzyła wpadki sprzed roku

« powrót | Data publikacji: 26-05-2013 14:40

Serena Williams w nieco ponad 50 minut awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, triumfując nad 83. tenisistką świata Anną Tatiszwili 6-0  6-1. Kolejną rywalką liderki kobiecych zmagań będzie lepsza z pary Caroline Garcia i Yuliya Beygelzimer.

Obie tenisistki nie grały ze sobą wcześniej. Serena w ubiegłym roku odpadła już w pierwszej rundzie paryskiego czempionatu, ulegając faworytce gospodarzy Virginie Razzano 6-4  6-7  3-6, natomiast reprezentantka Gruzji nie sprostała na tej fazie imprezy kwalifikantce Alexie Glatch.

Amerykanka już w drugim gemie premierowej odsłony odebrała podanie tenisistce z Tbilisi i odskoczyła na 2-0. 23-letnia Gruzinka posyłała na drugą stronę zbyt słabe i czytelne uderzenia co dało Serenie drugie przełamanie w tym spotkaniu po 13 minutach gry (4-0). Warto podkreślić, że triumfatorka Rolanda Garrosa 2002 od samego początku tego pojedynku była bardzo zmotywowana i koncentrowała się na każdej pojedynczej piłce. Liderka kobiecych zmagań nie dała absolutnie żadnych szans swojej dużo młodszej rywalce, odbierając jej serwis już po raz trzeci, nie tracąc przy tym punktu i objęła prowadzenie w tym spotkaniu 1-0 po 20 minutach gry. W tej odsłonie Williams wygrała dwadzieścia punktów przy siedmiu Tatiszwili.

Serena nie zwalniała tempa i po asie serwisowym objęła prowadzenie w drugiej partii 1-0. Gruzinka popełniała dzisiaj zbyt wiele błędów i kolejne gemy uciekały jej w tempie niemal ekspresowym (0-3). 23-letniej Tatiszwili udało się zapisać pierwszy punkt przy swoim nazwisku chwilę później, po błędzie Amerykanki (1-3). Honorowy gem to niestety wszystko, co udało się ugrać 83. tenisistce świata, pomimo nieco gorszej dyspozycji Amerykanki w końcówce tego spotkania. Triumfatorka piętnastu imprez wielkoszlemowych potrzebowała  50 minut by przy wyniku 6-0  6-1 awansować do drugiej rundy wielkoszlemowego French Open.

W całym spotkaniu Serena posłała na drugą stroną siatki osiem asów, przy jednym podwójnym błędzie. Zdobyła bezpośrednio 27 piłek przy 14 niewymuszonych błędach. Gruzinka natomiast zanotowała 4 winnery przy aż 22 pomyłkach. Amerykanka wygrała 56 z 78 piłek rozegranych w tym meczu.