Roland Garros: Sensacyjna porażka Li Na

« powrót | Data publikacji: 27-05-2014 13:50

Chinka Li Na dołączyła do Szwajcara Stanislasa Warinki i również nie zdołała przebrnąć przez pierwszą rundę wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Wiceliderka rankingu przegrała z Francuzką Kristiną Mladenovic 5-7 6-3 1-6.

Zawodniczka rozstawiona z nr 2. słabo zaprezentowała się w turnieju zwieńczającym rozgrywki na nawierzchni ziemnej zarówno w tym jak i w ubiegłym roku. Sezon temu Chinka w drugiej rundzie przegrała z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands.

W meczu otwarcia tegorocznego turnieju w Paryżu Azjatka skrzyżowała rakietę z faworytką gospodarzy - Kristiną Mladenovic. Reprezentantka Trójkolorowych zajmuje obecnie odległe 103. miejsce w kobiecym zestawieniu, a w tym sezonie jeszcze ani razu nie wygrała dwóch meczów z rzędu.

W premierowej odsłonie triumfatorka tegorocznego Australian Open miała swoje szanse, kórych jednak nie potrafiła wykorzystać. Li przy stanie 5-4 wypracowała sobie dwie piłki setowe przy podaniu rywalki, jednak ostatecznie na tablicy wyników wyświetlił się remis 5-5. Chinka pomimo szansy na kolejnego gema, ostatecznie pozwoliła Francuzce na uzyskanie przełamanie i po chwili traciła do niej dystans seta.

W drugiej partii Li wystarczyło tylko jedno przełamanie, które uzyskała w drugim gemie. Chinka pewnie dowiozła je do końca seta, a Mladenovic nie zdołała wypracować sobie ani jednego break-pointa powrotnego. W decydującej odsłonie Azjatka nie miała w sumie nic do powiedzenia. Li od stanu 1-1 przegrała wszystkie pozostałe gemy i już w początkowej fazie musiała pożegnać się z paryską imprezą.

W przeciągu całego spotkania Na popełniła 37 niewymuszonych błędów przy 27 wygrywających piłkach, natomiast Kristina zanotowała 25 pomyłek i 21 winnerów. Francuzka wygrała 88 piłek w końcowym rozrachunku, natomiast Chinka 79.