Roland Garros: Rosolska i Dabrowski nie zagrają w 3. rundzie

« powrót | Data publikacji: 31-05-2014 13:23

Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski na 2. rundzie zakończyły swój udział w wielkoszlemowym French Open. Para polsko-kanadyjska przegrała z duetem Cara Black/Sania Mirza 1-6 2-6.

Alicja Rosolska nie powtórzy zeszłorocznego wyniku na kortach Rolanda Garrosa. Wówczas warszawianka wspólnie z Oksaną Kałasznikową zakończyły zmagania na trzeciej rundzie. Tym razem Polka i Gabriela Dabrowski przegrały mecz 2. fazy zawodów z rozstawionymi z numerem 5. Carą Black i Sanią Mirzą.

Rosolska i Dabrowski po raz drugi w tym sezonie spotkały się w bezpośredniej konfrontacji z reprezentantką Zimbabwe i Indii. W Madrycie wyżej notowane deblistki zwyciężyły nasz duet dopiero po mistrzowskim tie-breaku (1-6 7-5 7-10). W sobotę na paryskiej mączce Mirza i Black zdecydowanie ograły Rosolską i Dabrowski. W trwającym 59 minut meczu faworytki pojedynku straciły zaledwie 3 gemy (6-1 6-2).

W obu setach Polka i partnerująca jej Kanadyjka czterokrotnie straciły własny serwis. Rosolska i tenisistka z Kraju Klonowego Liścia miały również szanse na uzyskanie breaka, ale żadnej z nich nie potrafiły wykorzystać. Zwyciężczynie sobotniego meczu zapisały na swoim koncie 57 z 94 rozegranych piłek. W 3. rundzie Mirza i Black zmierzą się z parą Jelena Janković/Alisa Klejbanowa.