Roland Garros: Rafa Nadal spacerkiem w IV rundzie

« powrót | Data publikacji: 31-05-2014 19:28

Lider rankingu ATP, Rafael Nadal wygrał swój 31. mecz z rzędu na kortach Rolanda Garrosa. Hiszpan pokonał w sobotę Leonardo Mayera i dzięki wygranej 6-2, 7-5, 6-2 zagra w IV rundzie wielkoszlemowych zmagań na mączce.

Broniący tytułu Rafa w całym spotkaniu popełnił zaledwie 10 niewymuszonych błędów. Hiszpan 7 razy przełamał serwis 27-letniego Argentyńczyka i zszedł z kortu po dwóch godzinach i 17 minutach gry.

- To bardzo pozytywny początek turnieju. Rozegrałem trzy dobre spotkania i czuję, że wszystkie miałem pod kontrolą. Niecierpliwie czekam na wznowienie rywalizacji w drugim tygodniu. Zwycięstwo w trzech setach napawa mnie optymizmem.

Nadal postawił tym samym kolejny krok na drodze do niezwykłego osiągnięcia. Hiszpan walczy o piąte z rzędu zwycięstwo na paryskiej mączce. Do tej pory Rafa wygrywał w stolicy Francji 62-krotnie, notując zaledwie jedną porażkę w starciuz Robinem Soderlingiem w 2009 roku.

Numer jeden światowego notowania w walce o ćwierćfinał zmierzy się z sensacją turnieju, Serbem, Dusanem Lajoviciem. 23-latek w IV rundzie pokonał Jacka Socka.