Roland Garros: Przysiężny w finale eliminacji

« powrót | Data publikacji: 23-05-2013 15:18

Michał Przysiężny przegrywał już 4-6 0-2 w meczu drugiej rundy kwalifikacji wielkoszlemowego czempionatu Roland Garros, a mimo to zdołał obronić dwa meczbole i pokonał Austriaka Martina Fischera przy wyniku 4-6 7-6(6) 6-2.

Na starcie eliminacji, Ołówek poradził sobie z Paryżu z Hiszpanem Arnau Bruguese-Davim (6-1 6-4).

Premierową odsłonę dzisiejszego pojedynku zdecydowanie lepiej rozpoczął Fischer, który przełamał głogowianina już w trzecim gemie (2-1). Ten jednak błyskawicznie odrobił stratę i doprowadził do remisu 2-2, ale już przy rezultacie 3-3 ponownie oddał podanie oponentowi (3-4). Austriak tak zdobytą przewagę utrzymał do końca seta, dzięki czemu triumfował 6-4.

Już na samym początku drugiej części starcia Martin odebrał serwis Przysiężnemu i odskoczył mu na 2-0. Chwilę później Fischer miał szansę na kolejnego breaka, ale tym razem nie zdołał z niej skorzystać (2-1), a następnie sam dał się przełamać Polakowi (2-2). Michał ponownie nie poradził sobie z podaniem (2-3), ale natychmiast wywalczył rebreaka (3-3), a w ósmym gemie przeciwnik oddał mu zagrywkę (5-3). Niestety nasz reprezentant nieskutecznie serwował na seta, a o losach tej partii batalii zadecydował tie break. W dogrywce Ołówek przegrywał już 4-6, ale cztery kolejne piłki należały właśnie do niego, co zapewniło mu szansę na wywalczenie awansu w rozstrzygającej fazie widowiska.

Po kilkunastominutowej przerwie spowodowanej opadami deszczu, obaj zawodnicy wrócili na kort i rozpoczęli grę o promocję do finału kwalifikacji czempionatu. Odpoczynek okazał się zbawienny dla „biało-czerwonego”, który w tej części meczu dwukrotnie przełamał podanie przeciwnika (6-2).

Bitwa pomiędzy Przysiężnym i Fischerem trwała aż 156 minut. W tym czasie Michał popisał się 9 asami (jego rywal dwoma) i popełnił tylko 1 podwójny błąd (Austriak aż sześć). Głogowianin wykorzystał 6 z 12 wypracowanych break pointów, a sam dał się przełamać oponentowi pięć razy. W sumie Polak zanotował o 4 punkty więcej niż jego przeciwnik zza drugiej strony siatki (124-120).

W finale eliminacji Ołówek zmierzy się z, rozstawionym z numerem piętnastym, Amerykaninem Rhynem Williamsem.

Fotorelacja: Internazionali BNL d'Italia (zdjęcia: 9)