Roland Garros: Pięć setów i porażka Przysiężnego

« powrót | Data publikacji: 25-05-2014 15:05

Michał Przysiężny pomimo ambitnej walki i prowadzenia 2-1 w setach, ostatecznie przegrał z Finem Jarkko Nieminenem 7-6(9) 4-6 7-6(3) 3-6 4-6 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.

Michał, który zajmuje obecnie 102. miejsce w męskim zestawieniu, w pierwszej rundzie tegorocznego Rolanda Garrosa skrzyżował rakietę z reprezentantem Finlandii, Jarkko Nieminenem. Ołówek i jego niedzielny rywal wcześniej rywalizowali ze sobą czterokrotnie. Notowany na 60. pozycji Fin wygrał trzy z tych starć.

Premierową odsłonę lepiej rozpoczął nasz reprezentant, który najpierw przełamał swojego rywala, a chwilę później obronił break-pointy przy własnym podaniu i odskoczył na 2-0. Michał jednak nie nacieszył się zbyt długo wypracowaną przewagą, bowiem w szóstym gemie Fin odrobił stratę i obaj zrównali się na 3-3. W samej końcówce Polak miał spore kłopoty przy swoim serwisie, bowiem musiał bronić szanse dla rywala, które były zarazem okazjami setowymi. Ostatecznie o losach tej części meczu zadecydował tie-break, w którym Nieminen zmarnował kolejnej trzy piłki setowe i to Przysiężny wygrał 9-7.

W drugim secie pomimo wielu break-pointów zarówno dla jednej jak i drugiej strony, doszło tylko do jednego przełamania. Fin w gemie otwarcia doprowadził do rezultatu 40:15 przy serwisie naszego reprezentanta i za drugą okazją uzyskał cenne przełamanie.

Trzecią partię zdecydowanie lepiej rozpoczął 60. zawodnik męskiego zestawienia, który w piątym gemie uzyskał przewagę przełamania i objął prowadzenie 3-2. Michałowi w ostatnim możliwym momencie udało się odrobić tę stratę i doprowadzić do remisu 5-5. Po raz drugi już w tym meczu o losach seta zadecydował tie-break. Polak i tym razem lepiej wytrzymał próbę nerwów i ani razu nie stracił podania, natomiast sam dwukrotnie rozstrzygał po swojej myśli akcje przy serwisie rywala, wygrywając 7-3.

W czwartej części spotkania obaj bardzo uważnie pilnowali swoich podań i aż do stanu 4-3 dla Fina, pojawił się tylko jeden break-point dla Przysiężnego. W ósmym gemie nasz reprezentant oddał pola rywalowi i musiał odrabiać straty z wyniku 0:40. Niestety 102. tenisista świata zdołał obronić tylko dwie szanse i po chwili Nieminen własnym podaniem doprowadził do piątego seta.

Michał fatalnie rozpoczął decydującego seta i do 0 oddał rywalowi swoje podanie. Polak pomimo trzech szans powrotnych nie zdołał wyrównać i na tablicy wyników pojawił się rezultat 0-2. Już do końca odsłony nie pojawiła się ani jedna okazja powrotna dla naszego reprezentanta, który po prawie czterech godzinach ambitnej walki przegrał po piątej piłce meczowej.