Roland Garros: Pewne zwycięstwo Isi nad Pliskovą

« powrót | Data publikacji: 28-05-2014 20:25

Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa. Polska tenisistka potrzebowała dwóch setów, by pokonać Czeszkę Karolinę Pliskovą.

Agnieszka Radwańska nie zawiodła polskich kibiców i bez większych problemów zameldowała się w trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open. Polka po porażkach Sereny Williams i Na Li, pozostała najwyżej klasyfikowną tenisistką w turnieju.

Mecz Polki z utalentowaną Czeszką Karoliną Pliskovą rozpoczął się świetnie dla krakowianki. Agnieszka po wygraniu własnego serwisu, uzyskała przelamanie i wyszła na prowadzenie 2-0. Następnie trzecia rakieta globu dołożyła kolejnego gema i mogła spokojnie kontrolować wydarzenia na korcie. Ambitnie walcząca reprezentantka naszych południowych sąsiadów odrobiła jednak straty, wygrywając trzy kolejne gemy. W piątej odsłonie seta Pliskova przy drugiej okazji zniwelowała przewagę Polki. W ósmym gemie krakowianka po raz kolejny ruszyła do kontrataku, uzyskując kluczowe przełamanie. W dziewiątej części premierowej partii starsza z sióstr Radwańskich dopełniła formalności, zapisując ostatecznie seta na swoim koncie (6-3).

W początkowej fazie drugiego seta obie tenisistki utrzymywały własne podania. Szansę na breaka miała nasza tenisistka, ale w trzecim gemie zmarnowała wypracowaną okazję. W szóstej odsłonie seta Polka zanotowała serię niewymuszonych błędów, dzięki czemu Czeszka uzyskała przełamanie. W kolejnym gemie Radwańska uzyskała jednak rebreaka, mimo że Pliskova od stanu 0-40 doprowadziła do równowagi. W dziwiątym gemie Isia skorzystała z fatalnych pomyłek reprezentantki Czech. Niżej notowana tenisistka popełniła dwa podwójne błędy serwisowe i na sucho oddała kluczowego gema. Krakowianka nie zmarnowała okazji i wygrywającym serwisem zakończyła spotkanie (6-4).

W trwającym 76 minut meczu nasza reprezentantka zapisała na swoim koncie 23 winnery i popełniła 15 niewymuszonych błędów. Czeszka w tym elemencie gry zanotowała ujemny bilans piłek wygranych bezpośrednio do pomyłek własnych (16-23). W piątek w spotkaniu 3. rundy Isia zmierzy się z Ajlą Tomljanović. Chorwatka pokonała w środę Jelenę Wiesninę.