Roland Garros: Pewne otwarcie Agnieszki Radwańskiej

« powrót | Data publikacji: 25-05-2014 12:38

Agnieszka Radwańska udanie rozpoczęła zmagania w drugiej lewie Wielkiego Szlema na kortach Rolanda Garrosa. Polka w 1. rundzie pokonała Chinkę Shuai Zhang 6-3 6-0.

Agnieszka Radwańska w tym sezonie nadspodziewanie dobrze spisuje się na kortach ziemnych. Polka w turniejach poprzedzających French Open, osiągnęła ćwierćfinały w Stuttgarcie, w Rzymie i półfinał w Madrycie. Krakowianka w tegorocznym Rolandzie Garrosie została rozstawiona z numerem 3. Broniąca punktów za ubiegłoroczny ćwierćfinał Polka na początek rywalizacji zmierzyła się z 36. rakietą globu, Chinką Shuai Zhang. Azjatka przed niespełna dwoma tygodniami pokonała w Rzymie, m.in. Petrę Kvitovą. Było toi drugie starcie obu tenistek na zawodowych kortach. W 2012 roku w Peknie starsza z sióstr Radwańskich pokonała Zhang 6-2 6-3.

Mecz pomiędzy Radwańską a Zhang zainaugurował zmagania w tegorocznych Międzynarodowych Mistrzostwach Francji. Na głównym korcie im. Philippe'a Chatriera początek meczu był bardzo nerwowy w wykonaniu obu pań. Już w pierwszym gemie Chinka nie zdołała utrzymać własnego podania i krakowianka zanotowała premierowego breaka. Niestety w kolejnej odsłonie seta Radwańska oddała własne podanie. Następne gemy serwisowe nie przyniosły zmiany sytuacji. Obie tenisistki nie potrafiły wygrać gema przy własnym podaniu, stąd też duża ilość przełamań. Polka w początkowej fazie meczu miała ogromne problemy z poruszaniem się po placu gry. Krakowianka popełniała dużą liczbę niewymuszonych błędów i niezbyt dobrze funkcjonował jej serwis. Przełomowym momentem meczu okazał się ósmy gem. Wówczas nasza reprezentantka po raz pierwszy utrzymała wlasny serwis i wyszła na prowadzenie 5-3. Po chwili Radwańska zamknęła seta, przełamując bezradną Shuai Zhang. W drugiej odsłonie meczu obserwowaliśmy na korcie świetnie dysponowaną Isię. Trzecia rakieta globu całkowicie zdominowała swoją rywalkę, nie oddając jej choćby nawet jednego gema.

W trwającym 72 minuty meczu Polka zanotowała 3 asy serwisowe i trzy podwójne błędy serwisowe. Ponadto udało jej się osiągnąć dodatni bilans piłek wygranych bezpośrednio do niewymuszonych błędów (21-12). Isia ośmiokrotnie przełamała serwis swojej rywalki i zapisała na swoim koncie 61 z 99 rozegranych piłek. W drugiej rundzie nasza najlepsza tenistka spotka się ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Mathilde Johansson a Karoliną Pliskovą.