Roland Garros: Murray wygrywa w czterech setach

« powrót | Data publikacji: 27-05-2014 19:28

Rozstawiony z numerem siódmym Andy Murray tracąc jednego seta, awansował do 2. rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Szkot pokonał Aleksandra Golubeva wynikiem 6-1  6-4  3-6  6-2.

Jest to pierwszy mecz Andy’ego na paryskiej mączce od dwóch lat. W poprzedniej edycji French Open Brytyjczyk zrezygnował ze startu z powodu kontuzji pleców.

Triumfaotr batalii posłał na drugą stronę kortu 5 asów serwisowych i wygrał 62 procent piłek ze swojego pierwszego podania. Andy miał od swojego rywala niższą skuteczność pierwszego serwisu (51% - 56%). Murray na 13 szans ośmiokrotnie przełamał swojego dzisiejszego przeciwnika, sam tracąc gema 5 razy (na 10 breakpointów Golubeva). Dwukrotny mistrz wielkoszlemowy zaliczył mniej piłek kończących (19-35), ale popełnił zdecydowanie mniej niewymuszonych błędów (34-59). Mecz trwał dokładnie 2 godziny i 36 minut.

Rywalem reprezentanta Zjednoczonego Królestwa będzie Marinko Matosevic, który po czterosetowym pojedynku (7-6[5]  6-4  6-7[1]  7-5) wyeliminował Dustina Browna.

W innych meczach Richard Gasquet pokonał Bernarda Tomica 6-2  6-1  7-5, David Ferrer ograł Igora Sijslinga 6-4  6-3  6-1, natomiast reprezentant gospodarzy – Gael Monfils – okazał się lepszy od Victora Hanescu (6-2  4-6  6-4  6-2).