Roland Garros: Minimalna porażka Jans-Ignacik

« powrót | Data publikacji: 31-05-2014 16:23

Klaudia Jans-Ignacik i Dominik Inglot na 2. rundzie gry mieszanej zakończyli swój udział w wielkoszlemowym Roland Garrosie. Para polsko-brytyjska przegrała w sobotę z duetem Alize Cornet/Jonathan Eysseric 6-7 (10) 6-3 9-11.

Klaudia Jans-Ignacik i Dominic Inglot po wyrównanej walce przegrali w 2. rundzie miksta z grającymi z dziką kartą w imprezie Francuzami, Alize Cornet i Jonathanem Eyssericem.

W premierowym secie sytuacja na korcie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Obie pary miały problem z utrzymaniem swojego podania. Doszło w sumie aż do 4 przełamań. Jans-Ignacik i Inglot mieli szansę na zakończenie seta, ale przy stanie 6-5 nie wykorzystali piłki setowej. W tie-breaku nadal trwała wymiana ciosów na korcie. Gdańszczanka i jej partner zmarnowali dwie piłki setowe i przegrali z reprezentantami Trójkolorowych tę część meczu 12-10. W drugiej partii kluczowym momentem okazał się szósty gem. Wówczas Polka i Brytyjczyk wykorzystali breaka, doprowadzając tym samym do remisu w meczu. W mistrzowskim tie-breaku początkowo na prowadzeniu znajdowali się Inglot i Jans-Ignacik. Końcówka jednak należała do Cornet i Eysserica, którzy po emocjonującej batalii wygrali mecz 2. rundy 7-6 (10) 3-6 11-9.

W ćwierćfinale Trójkolorowi zmierzą się ze zwycięzcami konfrontacji pomiędzy parą Timea Babos/Eric Butorac a duetem Sania Mirza/Horia Tecau.