Roland Garros: Mahut lepszy od Cecchinato

« powrót | Data publikacji: 26-05-2019 21:30

W pierwszym dniu rozgrywek tegorocznej edycji wielkoszlemowego Roland Garros odpadł tylko jeden z rozstawionych zawodników. Ubiegłoroczny półfinalista Marco Cecchinato przegrał z reprezentantem gospodarzy Nicolasem Mahutem. Kłopotów z awansem nie miał Roger Federer.

W ubiegłym roku Marco Cecchinato znakomicie spisywał się na kortach Rolanda Garrosa. Dotarł do półfinału, po drodze eliminując Novaka Djokovicia. Tym razem odpadł już w pierwszej rundzie. Włoch nie wykorzystał prowadzenia 2-0 w setach i przegrał z Nicolasem Mahutem. Grający dzięki dzikiej karcie Francuz w drugiej rundzie zmierzy się z Philippem Kohlschreiberem, który wyeliminował Robina Haase.

Udany powrót po trzyletniej przerwie zanotował Roger Federer. Szwajcar w trzech setach pokonał Lorenzo Sonego. W pełni kontrolował to, co działo się na korcie. W kolejnej fazie zmierzy się z Oscarem Otte. Reprezentantowi Niemiec nie sprostał Malek Jaziri.

Trzysetowe zwycięstwo nad Maximilianem Martererem odniósł Stefanos Tsitsipas. Kolejnym przeciwnikiem reprezentanta Grecji będzie Hugo Dellien, który pokonał Prajnesha Gunneswarana. Dalej gra także rozstawiony z numerem siódmym Kei Nishikori. Japończyk wyeliminował Quentina Halysa.

Marin Cilić w trzech setach pokonał Thomasa Fabbiano. Chorwat w drugiej rundzie zagra z Grigorem Dimitrowem. Bułgar potrzebował pięciu setów, by uporać się z Janko Tipsareviciem. W pięciu setach zwyciężył także Diego Schwartzman. Argentyńczyk miał spore kłopoty, ale ostatecznie wyeliminował Martona Fucsovicsa.

Czterech setów do zwycięstwa nad Pablo Andujarem potrzebował Matteo Berrettini. Rywalem Włocha w drugiej rundzie będzie Casper Ruud. Norweg poradził sobie z Ernestsem Gulbisem. Aleksiej Popyrin w czterech setach pokonał Ugo Humberta. Kolejnym przeciwnikiem reprezentanta Australii będzie Laslo Djere. Serb wyeliminował Alberta Ramosa. Tylko cztery gemy w starciu z Richardasem Berankisem stracił David Goffin. Mecz trwał zaledwie osiemdziesiąt sześć minut.