Roland Garros: Komplet Polaków w II rundzie

« powrót | Data publikacji: 29-05-2013 14:44

Łukasz Kubot jako ostatni z polskich tenisistów wywalczył awans do II rundy Roland Garros. Polak rozpoczął swoje inauguracyjne spotkanie we wtorek, jednak ze względu na opady deszczu i późną godzinę, kończył mecz z reprezententem gsopodarzy, Maxime Teixieirą w środę.

Rywalizacja z francuskim tenisista od początku obfitowała w wielkie emocje. Teixeira dwukrotnie wychodził na prowadzenie w pierwszym secie, jednak za każdym razem szybko tracił przewagę breaka. Kubot zdołał w końcu utrzymać serwis przy stanie 4-4 i po chwili przełamaniem zakończył otwierajacą partię.

Łukasz świetnie rozpoczął drugiego seta. Break pozwolił mu wyjść na prowadzenie 3-0. Co więcej Polak mógł przełamać rywala przy stanie 4-1, jednak to Francuz ostatecznie odrobił straty i sam wywalczył przewagę breaka. Teixeira nie utrzymał co prawda serwisu, jednak udało mu się po raz trzeci przełamać Polaka i wyrównać stan spotkania.

Trzecia odsłona ponownie rozpoczęła się po myśli Polaka. Kubot szybko wywalczył breaka, jednak organizatorzy zdecydowali się przenieść pojedynek na kolejny dzień, w którym Łukasz szybko stracił przewagę i o losach seta musiał rozstrzygnąć niezwykle wyrównany tie-break.

Ostatni set rywalizacji toczył się już zdecydowanie pod dyktando naszego tenisisty. Kubot tak jak w dwóch poprzednich partiach szybko wywalczył przewałamanie, jednak tym razem nie pozwolił rywalowi odrobić straconego serwisu, samemu dokladajac drugiego breaka i kończąc mecz udanym podaniem. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6-4, 5-7, 7-6 (7), 6-2.

Lubinianin już w czwartek zmierzy się z kolejnym reprezentantem Francji, Benoitem Paire, który w ostatnim czasie pokazał się przede wszystkim ze świetnej strony w turnieju Masters w Rzymie.