Roland Garros: Halep, Kvitova i Ivanović grają dalej

« powrót | Data publikacji: 30-05-2014 09:52

Simona Halep, Ana Ivanović i Petra Kvitova w przekonującym stylu zapewniły sobie awans do 3. rundy wielkoszlemowego French Open.

Simona Halep po porażce Sereny Williams i Na Li jest uważana za jedną z głównych pretendentek do wygrania tegorocznego Rolanda Garrosa. Do tej pory Rumunka świetnie sobie radzi na paryskich kortach. W 2. rundzie rozstawiona z numerem 4. tenisistka pokonała Heather Watson 6-2 6-4. W pierwszym secie inicjatywa na korcie wyraźnie należała do wyżej notowanej singlistki. Rumunka trzykrotnie przełamała Brytyjkę, a sama tylko raz oddała własne podanie. W drugiej odsłonie meczu walka na korcie była bardziej wyrównana, ale ostatecznie Halep okazała się skuteczniejsza i całą spotkanie zapisała na swoim koncie. W trwającym 79 minut meczu tenisistka z Konstancy zanotowała 19 winnerów i popełniła 18 niewymuszonych błędów. W kolejnej rundzie rywalką Halep będzie Hiszpanka Maria Teresa-Torro.

W kolejnej fazie French Open zagra również Petra Kvitova. Czeszka pokonała w meczu 2. rundy Marinę Eraković 6-4 6-4. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów nie zaprezentowała się najlepiej, mimo to zdołała zatrzymać utalentowaną Nowozelandkę. W trwającym 68 minut spotkaniu Kvitova czterokrotnie przełamała swoję oponentkę i zapisała na swoim koncie 17 piłek wygranych bezpośrednio. Szósta zawodniczka rankingu WTA popełniła jednak aż 27 niewymuszonych pomyłek. Eraković z kolei miała 7 winnerów i tylko dziewięć własnych pomyłek. W 3. rundzie mistrzyni Wimbledonu 2011 zmierzy się ze Swietłaną Kuzniecową.

Problemów z awansem do kolejnej rundy nie miała również Ana Ivanović. Byla liderka rankingu poradziła sobie w czwartek z Eliną Switoliną (7-5 6-2). Serbka w całym meczu wykorzystała 6 z 10 okazji na przełamanie. Ponadto mistrzyni Rolanda Garrosa sprzed sześciu lat zakończyła spotkanie z dodatnim bilansem piłek wygranych bezpośrednio do niewymuszonych błędów (28-21). W tym elemencie gry Ukraince naliczono 12 winnerów i 22 pomyłki własne. W następnej rundzie Ivanović skrzyżuje rakiety z Czeszką Lucie Safarovą. Do następnej fazy zawodów zakwalifikowała się również Sara Errani. Włoszka nie miała większych problemów z pokonaniem Niemki Dinah Pfizenmaier (6-2 6-4). O 4. rundę reprezentantka Italii zagra z Julią Glushko.