Roland Garros: Drugi wielkoszlemowy półfinał Bouchard

« powrót | Data publikacji: 03-06-2014 18:26

Eugenie Bouchard zdołała wybronić się z rezultatu 1-4 w trzecim secie i awansować do półfinału wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. 20-letnia Kanadyjka po 2 i pół godzinie pokonała Hiszpankę Carlę Suarez Navarro 7-6(4) 2-6 7-5.

16. zawodniczka kobiecego zestawienia już po raz drugi w tym sezonie osiąga znakomity wynik w wielkoszlemowym turnieju. W pierwszej najważniejszej imprezie, rozgrywanej tradycyjnie w słonecznej Australii, Kanadyjka również doszła do półfinału, ulegając wówczas Chince Li Na. Nie da się ukryć, że młodziutka tenisistka jest jedną z rewelacji tego sezonu. W 2014 roku pokonała już takie gwiazdy jak: Ana Ivanvovic, Sara Errani, Jelena Jankovic czy Angelique Kerber.

Kanadyjka może mówić o szczęściu w losowaniu w tegorocznym French Open, bowiem aż do czwartej rundy nie napotkała na swoje drodze ani jednej zawodniczki z numerkiem przy nazwisku. Bouchard pewnie pokonała Izraelkę Shahar Peer, Niemkę Julię Goerges i Szwedkę Johannę Larsson. Na tym etapie imprezy 20-latka sprawiła wielką niespodziankę, pokonując, rozstawioną z nr 8., Niemkę Angelique Kerber aż 6-1 6-2. W ćwierćfinale na reprezentantkę Kanady czekała bardzo regularna zawodniczka - Hiszpanka Carla Suarez Navarro, 15. zawodniczka kobiecego zestawienia.

W premierowej odsłonie Eugenie popisała się niesamowitą walecznością, bowiem przegrywała już 2-5 i zdołała doprowadzić do remisu 5-5, broniąc po drodze setowej okazji dla rywalki. O losach tej części meczu zadecydował tie-break, w którym Kanadyjka objęła prowadzenie 4-1, jednak szybko straciła kilka punktów i zrobiło się 4-3. Młoda zawodniczka lepiej wytrzymała próbę nerwów i wygrała 7-4.

W drugim secie zdecydowaną przewagę miała Suarez Navarro, która z przewagą dwóch przełamań wygrała 6-2 i doprowadziła tym samym do decydującej odsłony.

W trzecim secie Kanadyjka przegrywała już 1-4 ze stratą przełamania, jednak wygrała "na sucho" trzy gemy i odrobiła wszystkie straty (3-4). W samej końcówce zawodniczka z Kraju Klonowego Liścia zdołała przełamać rywalkę i przy stanie 6-5 stała na linii końcowej z piłką w ręku. Eugenie z pewnością dostarczyła swoim fanom wiele nerwów, bowiem dopiero za trzecią szansę meczową zagrała bardzo głęboko do narożnika, a będąca w głębokiej defensywie Hiszpanka nie zdołała przebić piłki na drugą stronę siatki. Po niemal 2 i pół godzinie rywalizacji 20-letnia tenisistka wygrała 7-6(4) 2-6 7-5 i awansowała do drugiego półfinału wielkoszlemowego w tym sezonie. Na tym etapie imprezy zagra ze swoją idolką z dzieciństwa - Rosjanką Marią Szarapową.