Roland Garros: Bezwzględna Halep, Stephens następna

« powrót | Data publikacji: 31-05-2014 14:06

Simona Halep potrzebowała nieco ponad godzinę, aby awansować do czwartej rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Rumunka oddała Hiszpance Marii Teresie Torro-Flor tylko trzy gemy (6-3 6-0).

Halep dopiero od ubiegłorocznego US Open zaczęła liczyć się w wielkoszlemowych imprezach, więc jej wcześniejsze występy w Paryżu nie mogły zachwycać. Rumunka wcześniej ani razu nie przebrnęła drugiej rundy paryskiego czempionatu. W tym roku Simona została rozstawiona z nr 4. i dotychczas ekspresowo przechodzi do kolejnych etapów imprezy, a żadna z rywalek nie jest w stanie ugrać z nią nawet seta. W pierwszej rundzie utalentowana tenisistka pokonała Rosjankę Alisę Kleybanovą 6-0 6-2, natomiast w drugiej okazała się lepsza od Brytyjki Heather Watson (6-2 6-4). Do czwartej rundy awansowała po nieco ponad godzinie, pokonując Hiszpankę Marię Teresę Torro-Flor 6-3 6-0.

Statystyki spotkania z Torro-Flor są wręcz bajeczne dla czwartej zawodniczki świata, która zanotowała 24 winnery przy 11 pomyłkach. W premierowej odsłonie tylko Hiszpanka musiała bronić break-pointów. W trzecim gemie zdołała oddalić zagrożenie, jednak w piątym za trzecią okazją Simona uzyskała cenne przełamanie. Rumunce w siódmym gemie uciekły kolejne okazje przy zagrywce rywalki, jednak w samej końcówce wypracowała sobie trzy piłki setowe przy podaniu Hiszpanki i za ostatnią okazją zamknęła seta (6-3).

W drugim secie było zdecydowanie więcej walki niż wskazuje na to wynik. Rumunka w każdym gemie musiała bronić break-pointów i co ciekawe, Hiszpanka nie wykorzystała ani jednej z ośmiu okazji na przełamanie. Simona natomiast była bezwzględna przy zagrywce rywalki i dlatego wygrała aż 6-0.

W czwartej rundzie Halep zagra z Amerykanką Sloane Stephens, która pokonała w trzeciej rundzie Rosjankę Ekaterinę Makarovą 6-3 6-4. 21-latka z Florydy jest jedną z tych zawodniczek, które nie straciły jeszcze seta w paryskich zmaganiach.