Rio de Janeiro: 62. tytuł Nadala

« powrót | Data publikacji: 24-02-2014 00:36

Rafael Nadal wygrał turniej rangi ATP World Tour 500 na kortach ziemnych w Rio de Janeiro. Majorkanin w finale pokonał w dwóch setach Ukraińca Ołeksandra Dołgopołowa 6-3 7-6 (3).

Rafael Nadal po raz 62. sięgnął po tytuł w głównym cyklu pod egidą ATP. Lider rankingu, który był blisko odpadnięcia w półfinale imprezy Rio Open w starciu z Pablo Andujarem, w niedzielę odniósł przekonujące zwycięstwo nad Ołeksandrem Dołgopołowem. Była to 5. potyczka obu tenisistów na zawodowych kortach. Ukrainiec w dotychczasowych meczach nie ugrał z Hiszpanem choćby jednego seta.

O losach premierowej partii niedzielnego pojedynku zadecydowało jedno przełamanie. Rafa popisał się stuprocentową skutecznością, wykorzystując jedyną okazję na zdobycie przewagi breaka. Dołgopołow, mimo 3 szans na doprowadzenie do wyrównania, nie zdołał odrobić strat i ostatecznie przegrał pierwszego seta 6-3. Majorkanin w tej części meczu wygrał 16 z 19 piłek po pierwszym serwisie.

Drugi set lepiej rozpoczął się dla Nadala. Lider rankingu jako pierwszy przełamał Ukraińca i pewnie zmierzał po swoje 62. trofeum w głównym cyklu. Dołgopołow jednak nie zamierzał łatwo odpuścić i niemal w ostatniej chwili pokusił się o rebreaka. Druga część meczu rozstrzygnęła się w tie breaku. W nim niepodzielnie rządził na korcie Nadal, zwyciężając dodatkowego seta 7-6 (3).

W turnieju gry podwójnej najlepsi okazali się Juan Sebastian Cabal/Robert Farah. Duet kolumbijski w decydującej rozgrywce pokonał turniejową dwójkę, debel Marcelo Melo (Brazylia)/David Marrero (Hiszpania) 6-4 6-2.