RG: Kubot przegrał z deszczem i gospodarzem

« powrót | Data publikacji: 30-05-2013 20:49

Łukasz Kubot na II rundzie zakończył swoją przygodę z paryskim Roland Garros. Polak uległ reprezentantowi Francji, Benoitowi Paire, zaś rozpoczęcie jego spotkania opóźniły opady deszczu. Te zresztą dwukrotnie przerywały zmagania na korcie numer 1. Mecz zakończył się rezultatem 6-7 (2), 2-6, 4-6.

Lubinianin już na początku spotkania nie wykorzystał break pointów. Sam za to pozwolił wywalczyć rywalowi przełamanie. Polak natychmiastowo odrobił jednak stratę. Taka sama sytuacja powtórzyła się chwilę później, zaś do kolejnych breaków nie doszło. Losy seta rozstrzygały się więc w tie-breaku, który potoczył się zdecydowanie po myśli Francuza.

Paire znakomicie rozpoczął drugą partię meczu, wygrywając podanie Polaka w czwartym gemie i tym samym wychodząc na prowadzenie 4-1. Kubot zdołał co prawda wygrać kolejnego gema serwisowego, jednak po chwili doszło do kolejnego przełamania, które zakończyło całego seta.

Lubinianin znakomicie zainaugurował trzecią odsłonę spotkania. Kubot bardzo szybko wywalczył przewagę podwójnego przełamania, jednak od stanu 3-0 dwukrotnie oddał rywalowi serwis i wrócił tym samym do punktu wyjścia, wyrównując na 4-4. Dwa kolejne gemy padały już jednak łupem Paire, który wykorzystując drugą piłkę meczową, uniknął kolejnej przerwy związanej z opadami deszczu.

Kolejnym rywalem rozstawionego z numerem 24 Francuza będzie grający z 13 Japończyk, Kei Nishikori.