Radwańska w ćwierćfinale

« powrót | Data publikacji: 16-08-2012 19:32

Najlepsza polska tenisistka – Agnieszka Radwańska – awansowała do ćwierćfinału gry pojedynczej amerykańskiego czempionatu Western & Southern Open, rozgrywanego obecnie w Cincinnati. W trzeciej rundzie imprezy poradziła sobie z 19-letnią reprezentantką gospodarzy – Sloane Stephens – która uległa jej przy rezultacie 1-6 6-4 4-6.

Na starcie zawodów Polka miała tzw. wolny los, a w drugiej rundzie poradziła sobie ze Szwedką Sofią Arvidsson (6-4 6-3).

Premierową odsłonę dzisiejszego pojedynku Agnieszka rozpoczęła od łatwego wykorzystania własnego serwisu i przełamania oponentki przy pierwszym z dwóch wypracowanych break pointów (2-0). Swój sukces powtórzyła jeszcze w czwartym gemie – tym razem w jeszcze bardziej spektakularny sposób, bo wygrała ze Stephens do zera (4-0). Dopiero przy wyniku 0-5, Amerykanka zgarnęła inauguracyjne podanie (1-5). Ostateczna wygrana należała jednak oczywiście do Isi, która triumfowała po zaledwie 22 minutach gry (6-1).

Na starcie drugiego seta reprezentantka gospodarzy wygrała własnego gema, wyszła na prowadzenie 1-0, a następnie przełamała krakowiankę przy drugim z trzech break pointów (2-0). Niespodziewanie Sloane zdobyła jeszcze jednego breaka, tak samo jak Agnieszka w poprzedniej partii, w czwartym gemie (4-0). Druga szansa na rebreaka pozwoliła Isi odrobić część strat (1-4), a po chwili zmniejszyła je na 2-4. W dziewiątym gemie Radwańska obroniła dwa setbole, a następnie ponownie odebrała serwis Amerykance (4-5). Polka nie zdołała niestety wyrównać na 5-5, ponieważ Stephens zaatakowała ją ponownie i, po krótkiej walce na przewagi, zwyciężyła 6-4.

Decydującą fazę batalii krakowianka rozpoczęła od zdobycia szybkiego breaka (1-0), ale rywalka ekspresowo wyrównała na 1-1 .W piątym gemie Isia zmarnowała pierwszą szansę na uzyskanie przewagi, lecz chwilę później podwójny błąd serwisowy oponentki pozwolił jej wysunąć się na prowadzenie 3-2. Stephens ponownie odrobiła stratę i doprowadziła do jeszcze jednego remisu (3-3). Po kilku minutach drugi z trzech break pointów dał krakowiance kolejne zwycięstwo przy serwisie przeciwniczki (4-3). Amerykanka dwukrotnie mogła odrobić tę stratę, lecz tym razem lepiej zaprezentowała się Polka (5-3). Agnieszka skutecznie serwowała na mecz i po niespełna dwóch godzinach walki awansowała do ćwierćfinału turnieju.

Najbliższą oponentką polskiej „rakiety” numer jeden będzie zwyciężczyni bitwy pomiędzy Szwedką Johanną Larsson a Chinką Na Li.