Radwańska: TVN ma u mnie czerwoną kartkę

« powrót | Data publikacji: 24-04-2013 14:32

Agnieszka Radwańska, czwarta „rakieta” świata oświadczyła w ostatnim wywiadzie, że na jej konferencje prasowe nie mają wstępu dziennikarze telewizji TVN. Swoją decyzje uzasadnia tym, że stacja zmanipulowała jej wypowiedzi.

 

„Isia” udzieliła wywiadu Jakubowi Ciastoniowi z Gazety Wyborczej. Spośród różnorakich pytań, dziennikarz poruszył kwestię występu polskiej zawodniczki na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Przypomnijmy, Radwańska zarówno w singlu jak i grze mieszanej odpadła w pierwszej rundzie, zaś w deblu w drugiej, pomimo tego, że parę tygodni wcześniej na tych samych kortach awansowała do finału Wielkiego Szlema. Kibice byli niezadowoleni z faktu, że po słabych występach zachowała dobry humor. Niektórzy zarzucali tenisistce, że porażka była po jej myśli, gdyż dzięki temu miała więcej czasu oraz sił na bardziej opłacalny pod względem finansowym turniej w Montrealu i Cincinnati. Swoje wnioski wysnuwali na podstawie wypowiedzi Polki. Negatywne emocje potęgował fakt, że Radwańska była wyznaczona w czasie Igrzysk na chorążego.

 

Agnieszka w wywiadzie stwierdziła:

 

„Moje wypowiedzi po meczach zostały wyrwane z kontekstu, szczególnie przez jedną z telewizji [TVN]. Ja po prostu po porażce nie rozpaczałam jak inni, nie mówiłam, że to koniec świata, że nie wiem, jak dalej żyć. Skupiałam się na kolejnych wyzwaniach, następnym turnieju. Trzeba umieć wygrywać i przegrywać. Nie pójdę się powiesić, dlatego że odpadłam w I rundzie jako wysoko rozstawiona”

 

Negatywnie odniosła się również do stacji TVN, dodając:

 

„Przykro mi, że mamy takie media, że moje nazwisko wykorzystuje się do tego, żeby zrobić efektowny, negatywny i nieprawdziwy materiał w telewizji, na dodatek szczuje się jeszcze na mnie innych sportowców, ale jakoś nikt nie wpadł na pomysł, żeby mnie zapytać o zdanie przed kamerą. Ten materiał był skandaliczny. Ta telewizja[TVN] ma ode mnie dożywotnią czerwoną kartkę, nie na rok, miesiąc, ale na zawsze. Jej dziennikarze nie są wpuszczani na konferencje prasowe z moim udziałem”

 

Wypowiedzi zawodniczki nie przeszły bez echa. Krytycy TVN-u na pochwalili Agnieszkę Radwańską. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek również skomentował słowa tenisistki: „Czerwona kartka Agnieszki Radwańskiej dla jednego przedstawiciela mediów... A może to dobry pomysł?”. Z drugiej strony publicysta Andrzej Bober, były redaktor naczelny Życia Warszawy, skwitował wystąpienie „Isi” inaczej: „(…) Gdyby w środowisku dziennikarskim była solidarność, wszystkie inne media powinny zrezygnować z udziału w konferencjach prasowych A. Radwańskiej. Więcej: powinny ją bagatelizować przy każdej okazji”.

 

Jakkolwiek media by nie zareagowały, można śmiało stwierdzić, że Agnieszka Radwańska potrafi namieszać nie tylko na korcie.

 

 

AK

Wyniki na żywo i mnóstwo sportowych emocji poleca Zbigniew Boniek

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X