Radwańska o swoich studiach

« powrót | Data publikacji: 12-04-2013 15:18

Podczas turnieju Sony Open w Miami, polska rakieta nr 4, Agnieszka Radwańska udzieliła wywiadu, w którym odpowiedziała głównie na pytania związane z jej i jej siostry nauką na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Isia wypowiedziała się na temat kilku kwestii.

 

O studiowaniu turystyki:


Uważam, że turystyka to bardzo ciekawy  kierunek. Na zajęciach wykładowcy przygotowują nas dobrze, w szczególności że uczymy się wielu przydatnych rzeczy: prawa, finansów, ekonomii.


O tym jak łączy profesjonalne granie w tenisa z nauką:


Uczelnia jest bardzo pomocna pod tym względem, za co jestem jej bardzo wdzięczna. Mamy możliwość zaliczania przedmiotów w wybranym przez siebie terminie. Gdy wracamy do domu, rozpoczynamy naukę i dopiero kiedy jesteśmy gotowe przystępujemy do egzaminu. Gdybyśmy nie miały takiej możliwości, a wykładowcy sztywno trzymaliby się terminów, studiowanie byłoby dla nas niemożliwe.


Czy studiuje online:


Nie studiujemy przez internet. Fizycznie uczęszczam na uczelnie, za każdym razem gdy wrócę do domu.


Na temat postępów w nauce:


Ukończyłam trzeci semestr w czasie przerwy pomiędzy sezonami i od tego czasu jeszcze nie byłam na uczelni. Początek roku był dla mnie tak pracowity, że po prostu nie miałam na to czasu. Jak już mówiłam, nie mam ustalonych żadnych sztywnych terminów. Nie ma pośpiechu, jeśli zajdzie taka potrzeba będę studiowała nawet 8 lat.


O wspólnej nauce ze swoją siostrą Urszulą:


Po ukończeniu szkoły średniej, wstrzymałam się z rozpoczęciem dalszej nauki. Czekałam aż Urszula ukończy swoją szkołę średnią, po to byśmy mogły razem uczyć się na studiach wyższych.


Na temat podróży z Urszulą:


Dużo łatwiej jest podróżować w towarzystwie kogoś z rodziny, zwłaszcza że 10 miesięcy w roku spędzamy w drodze. Dotychczas wiele rzeczy robiłyśmy we dwie, chociażby wspólna nauka czy treningi. Uważam, że granie na tych samych turniejach daje więcej radości, gdy możemy robić to razem. Wzajemnie się wspieramy i zagrzewamy do walki. Taki stan rzeczy jest bardzo dobry.


AK

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X