Radwańska lepsza od Jankovic

« powrót | Data publikacji: 01-09-2012 19:15

Najlepsza polska tenisistka – Agnieszka Radwańska – potrzebowała niespełna 100 minut aby zameldować się w czwartej rundzie wielkoszlemowego US Open. W swoim trzecim z kolei pojedynku na twardych kortach nowojorskiego Flushing Meadows pokonała dziś Serbkę Jelenę Jankovic, która uległa jej przy wyniku 3-6 5-7.

Obie panie rywalizowały ze sobą, do tej pory, czterokrotnie. Była liderka światowego rankingu pokonała Agnieszkę dwukrotnie w 2008 roku, a późniejsze zwycięstwa należały już do 23-letniej krakowianki.

W drodze do trzeciej rundy, Polka wyeliminowała z dalszej walki o tytuł mistrzowski takie tenisistki jak Rosjanka Nina Bratchikova (6-1 6-1) i Hiszpanka Carla Suarez Navarro (4-6 6-3 6-0).

Premierową odsłonę dzisiejszego starcia obie panie rozpoczęły od utrzymania własnych serwisów. W czwartym gemie Isia wykorzystała drugiego break pointa i przełamała rywalkę (3-1). Ta jednak ekspresowo odrobiła tę stratę (2-3), ale nie zdołała doprowadzić do wyrównania, ponieważ Agnieszka zapisała na swoim koncie kolejnego breaka (4-2). Radwańska utrzymała swoje podanie, ale przyszło jej to z wielkim trudem (5-2). Jankovic miała aż trzy szanse na odebranie jej podania. Krakowianka pomyślnie zakończyła seta, chociaż dokonała tego dopiero po długiej walce na przewagi i kilku piłkach setowych (6-3).

Na starcie drugiego seta była liderka światowego rankingu poradziła sobie z serwisem, a następnie przełamała Polkę (2-0). Pierwszy z dwóch wypracowanych break pointów pozwolił naszej najlepszej zawodniczce odrobić tę stratę (1-2), wyrównała na 2-2, a następnie powtórzyła swój sukces i objęła prowadzenie 3-2. Po kilku minutach tym razem to Jelena doprowadziła do remisu (3-3). Isia ponownie jednak odebrała serwis Jankovic (4-3). Ona również nie mogła zbyt długo cieszyć się z tej przewagi, ponieważ zawodniczka z Bałkanów szybko zrównała się z nią na 4-4. Przy rezultacie 5-5, finalistka US Open 2008 nie utrzymała gema i nie ugrała przy tym ani jednej piłki (5-6). Polka skutecznie serwowała na mecz i triumfowała po niespełna 100 minutach gry (7-5).

W trakcie całej batalii obie panie posłały na drugą stronę kortu po dwa asy, a Jelena popełniła jeden podwójny błąd serwisowy więcej niż Agnieszka (3-2). Serbka lepiej radziła sobie z trafieniem pierwszego podania (67%-60%), ale wygrała po nim mniej piłek (51%-65%). Słabiej wypadła również po drugim serwisie (29%-45%). Polka wygrała więcej punktów pod siatką (78%-62%) i wykorzystała 6 z 7 break pointów, podczas gdy jej oponentka dokonała tego czterokrotnie, mimo iż miała na to osiem okazji. Radwańska popełniła 15 niewymuszonych błędów i zapisała na swoim koncie tyle samo piłek kończących, a u Jankovic bilans ten wyglądał zdecydowanie mniej korzystnie (37-23). W sumie Isia zgarnęła o 16 punktów więcej niż jej przeciwniczka zza siatki (70-54).

Następną rywalką naszej najlepszej tenisistki będzie Włoszka Roberta Vinci, która pokonała dziś Słowaczkę Dominikę Cibulkovą (6-2 7-5).