Radwańska lepsza od Barthel

« powrót | Data publikacji: 10-08-2012 10:55

Najlepsza polska tenisistka – Agnieszka Radwańska – awansowała do trzeciej rundy gry pojedynczej kanadyjskiego czempionatu Rogers Cup, rozgrywanego obecnie w Montrealu. W swoim pierwszym pojedynku, Isia, rozstawiona z numerem drugim, poradziła sobie z Niemką Moną Barthel, które uległa jej przy wyniku 6-4 3-6 6-7(5).

23-letnia krakowianka przełamała przeciwniczkę w czwartym gemie premierowej odsłony spotkania (3-1). Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów ekspresowo odpowiedziała jej rebreakiem (2-3), a następnie ponownie odebrała serwis Polce (4-3). Tak zdobytą przewagę utrzymała do końca seta, dzięki czemu triumfowała 6-4.

Drugą część bitwy trzecia „rakieta” globu rozpoczęła od obronienia break pointa (1-0) i zmarnowania dwóch okazji na powiększenie przewagi (1-1). W tym momencie mecz został przerwany na skutek uciążliwych opadów deszczu. Po powrocie na kort, zawodniczki radziły sobie z serwisami. W siódmym gemie Agnieszka dwukrotnie powstrzymała Niemkę przed odebraniem jej podania (4-3), a sama wywalczyła breaka już chwilę później (5-3). Skutecznie serwowała na seta i zwyciężyła 6-3.

Decydująca faza pojedynku przebiegała początkowo w sposób wyrównany. Do rezultatu 2-2, obie tenisistki wykorzystywały własne gemy. Wtedy właśnie momencie deszcz kolejny raz uniemożliwił kontynuowanie walki. Po wznowieniu gry, Barthel przełamała Radwańską (4-2), ale krakowianka bardzo szybko wyrównała na 4-4. W dwunastym gemie Isia obroniła meczbola (6-6), a o losach całego spotkania zadecydował tie break, w którym ostateczna wygrana należała do Polki (7-5).

Najbliższą przeciwniczką naszej najlepszej zawodniczki będzie Chanelle Scheepers z RPA. Obie panie rywalizowały ze sobą, do tej pory, dwukrotnie i za każdym razem lepiej prezentowała się Agnieszka.