Radwańska gra dalej

« powrót | Data publikacji: 20-07-2012 19:11

Urszula Radwańska (WTA 48) po pokonaniu Słowaczki Danieli Hantuchovej (WTA 32), tym razem ograła Melanie Oudin (WTA 121) i dzięki temu zagra w ćwierćfinale turnieju w Carlsbad (z pulą nagród 740 tysięcy dolarów). Mecz zakończył się rezultatem 6-2  6-1

Krakowianka udanie rozpoczęła pojedynek i już w gemie otwarcia przełamała serwis rywalki. Przy konsekwentnym i bezproblemowym wygrywaniu swoich podań reprezentantka biało-czerwonych pokusiła się o jeszcze jednego breaka w siódmym gemie i po chwili udanie serwowała na seta.

Początek kolejnej partii nie wskazywał, by miałoby się coś zmienić. Oudin po raz kolejny straciła serwis, ale w kolejnym gemie wywalczyła okazję na szybkiego rebreaka, którego jednak nie zdołała wykorzystać. W kolejnych pięciu gemach Radwańska jeszcze dwukrotnie odebrała gem serwisowy Amerykanki i po godzinie i 5 minutach przypieczętowała awans do ćwierćfinału.

Zwyciężczyni pojedynku posłała na drugą stronę kortu 4 asy serwisowe oraz zanotowała 68-procentową skuteczność zdobywania punktów z pierwszego podania. Na 91 łącznie rozegranych wymian 61 padło łupem Urszuli, natomiast 30 – jej rywalki.

O półfinał młodsza z krakowskich sióstr zmierzy się z Dominiką Cibulkovą (WTA 14) lub Mariną Erakovic (WTA 47).