Puchar Hopmana: Serce to za mało, Francja prowadzi!

« powrót | Data publikacji: 04-01-2014 12:28

Grzegorz Panfil mimo wielkich starań nie sprostał Jo-Wilfriedowi Tsondze. Polak okazał się gorszy od reprezentanta Francji przy wyniku 3-6, 6-3, 3-6 i tym samym postawił Biało-Czerwonych pod ścianą. W pogoni za historycznym sukcesem. Polacy muszą liczyć na wygraną w singlu Agnieszki Radwańskiej i późniejszy triumf w mikstach.

Mecz od początku toczony był pod dyktando faworyzowanego Tsongi, który całkowicie zdominował naszego zawodnika świetnym serwisem. Polak wygrywał co prawda swoje podanie, ale miał z tym zdecydowanie większe problemy, co w szóstym gemie skrzętnie wykorzystał reprezentant Francji, który wyszedł na prowadzenie 4-2. Tsogna pewnymi serwisami bez większych problemów rozstrzygnął losy otwierającego seta.

Druga partia rozpoczęła się od olbrzymich problemów zabrzanina. Panfil obronił aż pięć break pointów w pierwszym i trzy break pointy w trzecim gemie seta, natomiast Tsonga nadal utrzymywał fantastyczny poziom własnego podania. Francuza nieoczekiwanie napotkała chwila słabości przy stanie 4-3 na korzyść Polaka, który przełamał do 15 i wyrównał stan rywalizacji polsko-francuskiej.

Tsonga nie pozwolił sobie na kolejną chwilę rozluźnienia w trzeciej, decydującej odsłonie gry. Francuz całkowicie miażdzył naszego zawodnika atomowymi serwisami, a co gorsza Panfil w słabym stylu przegrał własne podanie przy stanie 1-2. Polak z trudem utrzymał gema numer sześć. Niestety reprezentant Biało-Czerwonych mimo dzielnej walki, nie zdołał nawet zbliżyć się do odrobienia straty.