Puchar Hopmana: Sensacyjne zwycięstwo Panfila

« powrót | Data publikacji: 29-12-2013 14:53

Z fantastycznej strony po raz kolejny pokazał się w australijskim Perth Grzegorz Panfil. Polski tenisista, który towarzyszy Agnieszce Radwańskiej w Pucharze Hopmana pokonał Milosa Raonicia i zapewnił naszej reprezentacji awans do fazy pucharowej nieoficjalnych Mistrzostw Świata par mieszanych.

Wcześniej Agnieszka Radwańska pokonała po ekscytującym widowisku młodą reprezentantkę Kanady, Eugenie Bouchard 6-3, 6-7 (7), 6-2. W niedzielę polska para wyjdzie jeszcze na kort by zmierzyć się w mikstach, jednak fantastyczna dyspozycja naszych reprezentantów napawa optymizmem.

Obaj tenisiści od samego początku zdecydowanie pilnowali własnych gemów serwisowych. Zarówno Panfil, jak i Raonic nie starcili w pierwszym secie ani jednej takiej partii. Tylko raz Polak zmusił rywala do gry na przewagi w dziewiątym gemie. Ostatecznie otwierająca odsłona zakończyła się w tie-breaku, gdzie Panfil całkowicie zdemolował rywala, wygrywając 7:1.

Drugi set był w wykonaniu naszego zawodnika jeszcze lepszy. Grzegorz fantastycznie rozpoczał tę partię, wygrywając trzy kolejne gemy i wychodząc na prowadzenie 3-0. Polak kontrolował przebieg widowiska do samego końca i sprawił nielada sensację, zwyciężając 7-6 (1), 6-3.