Puchar Federacji: Włoszki bliżej zwycięstwa

« powrót | Data publikacji: 02-11-2013 20:12

W sobotę rozpoczął się finał Pucharu Federacji, w którym Włoszki rywalizują z Rosjankami. Po pierwszym dniu tych prestiżowych zmagań prowadzi reprezentacja Italii, która wygrała oba spotkania singlowe.

Pierwszy dzień finałowego starcia zainaugurowało spotkanie Roberty Vinci i Aleksandry Panovej. Włoszka zajmuje obecnie trzynaste miejsce w kobiecym zestawieniu, natomiast Rosjanka jest notowana na 136. pozycji. 24-letniej Aleksandrze jeszcze ani razu nie udało się przebrnąć przez pierwszą rundę wielkoszlemowej imprezy.

Pierwsze spotkanie dzisiejszego dnia z pewnością dostarczyło oglądającym mnóstwo emocji, bowiem sytuacja na korcie zmieniała się niczym w kalejdoskopie. Rosjanka sensacyjnie wygrała premierową odsłonę 7-5, natomiast w drugiej prowadziła 5-2 i 40:15. Kiedy wydawało się, że losy tego pojedynku są już rozstrzygnięte, Włoszka nie tylko obroniła wszystkie ważne piłki, ale także wygrała pięć kolejnych gemów i wyrównała stan rywalizacji na 1-1. Trzeci set niemal bliźniaczo przypominał poprzedni, bowiem Rosjanka pomimo prowadzenia 5-3 a później piłki meczowej przy stanie 5-4, nie była w stanie wygrać tego spotkania. Vinci po ponad trzech godzinach walki zdobyła pierwszy punkt dla swojej reprezentacji (5-7 7-5 8-6).

Jako drugie na kort wyszły Sara Errani i Irina Khromacheva. Rosjanka, która w tym roku obchodziła swoje 18. urodziny, zajmuje obecnie 236. miejsce w rankingu WTA. Tenisistce urodzonej w Moskwie jeszcze ani razu nie udało się awansować do drabinki głównej wielkoszlemowej imprezy.

Sara już na początku spotkania odebrała podanie swojej młodszej rywalce i objęła prowadzenie 2-0. Włoszka miała spore problemy z utrzymaniem własnej zagrywki i dopiero po rozegraniu 24 piłek i obronie czterech break- pointów podwyższyła na 3-0. Siódma tenisistka świata całkowicie dominowała w końcówce premierowej odsłony i po 40 minutach wygrała 6-1. W drugim secie oglądaliśmy aż pięć przełamań i to Errani okazała się lepsza o jednego breaka, zdobywając tym samym drugi punkt dla swojej reprezentacji (6-1 6-4).