Puchar Federacji: Polki pokonały reprezentantki Rumunii

« powrót | Data publikacji: 06-02-2013 20:41

Agnieszka i Urszula Radwańskie dały polskiej reprezentacji tenisowej zwycięstwo nad pierwszymi rywalkami w Grupie I Strefy Euro-Afrykańskiej w rozgrywkach Pucharu Federacji. Młodsza z sióstr poradziła sobie z Cristiną Dinu (7-5  6-2), a Isia wyeliminowała Soranę Cirsteę (6-3  6-4).

Mimo opóźnień w rozpoczęciu zmagań, spowodowanych deszczem, tenisistki z Grupy C wyszły na kort w izraelskim Ejlacie i mogły przystąpić do starcia. Pierwszą część meczu Urszuli z jej rumuńską przeciwniczką, Polka zainaugurowała przełamaniem, jednak Dinu ekspresowo odpowiedziała na ten atak (1-1). Aż do wyniku 5-5, obie panie radziły sobie z serwisami, jednak wówczas kluczowego breaka zdobyła Radwańska (6-5). Chwilę później utrzymała podanie i zwyciężyła 7-5. Warto zaznaczyć, że w ostatnim gemie krakowianka musiała bronić trzech break pointów. Drugiego seta lepiej otworzyła Rumunka, która przełamała Polkę i odskoczyła jej na 2-0. Sześć kolejnych gemów należało już do „biało-czerwonej”.

Początek pierwszego seta spotkania Agnieszki z Cirsteą był bardzo wyrównany. Isia przełamała rywalkę „na sucho”, ta odrobiła tę stratę, a następnie ponownie oddała swój serwis (1-2). Rumunka stratę odrobiła jeszcze przy wyniku 2-3 (3-3), ale trzy kolejne gemy należały już do Radwańskiej. Nietypowy przebieg miała również druga partia meczu. Na starcie Sorana zanotowała breaka i odskoczyła przeciwniczce na 2-0. Od tej pory pięć gemów z rzędu zgarnęła krakowianka (5-2). Kilka minut później Isia zmarnowała meczbola (5-3), a następnie dała się przełamać (5-4). Na koniec, nasza reprezentantka nie pozwoliła rywalce na doprowadzenie do remisu i zmusiła ją do oddania kolejnego serwisu (6-4).

Już jutro „biało-czerwone” będą walczyć w Ejlacie z tenisistkami z Turcji, natomiast w piątek czeka je bitwa z reprezentantkami gospodarzy. Jeżeli Polkom uda się wygrać swoją grupę, w sobotę zmierzą się z najlepszymi zawodniczkami z Grupy A. Triumf w tym pojedynku dałby im szansę na udział w kwietniowych barażach o Grupę Światową II Pucharu Federacji.