Puchar Federacji: Polki najlepsze w grupie C!

« powrót | Data publikacji: 08-02-2013 21:40

Tenisowa reprezentacja Polski w Pucharze Federacji wygrała swoją grupę, pokonując wszystkie rywalki, dzięki czemu uzyskała szansę walki o awans do kwietniowych baraży o Grupę Światową II. Dzisiaj „biało-czerwone” okazały się lepsze niż zawodniczki z Izraela. Mimo iż Urszula Radwańska indywidualnie uległa Julii Glushko (4-6 4-6), następnie jej starsza siostra Agnieszka wygrała z Shahar Peer (6-2 6-3), a o zwycięstwie drużyny zadecydował pojedynek deblowy (4-6 6-3 6-4).

W piątym gemie pierwszej części swojego pojedynku, Ula zmarnowała breakpointową okazję (2-3), a chwilę później sama dała się przełamać Glushko (2-4). Mimo iż Izraelka nieskutecznie podawała na seta (5-4), po kilku minutach krakowianka ponownie oddała jej serwis, przez co uległa rywalce 4-6. W drugiej partii starcia znów szybciej na prowadzenie wysunęła się Julia (4-2). Radwańska odrobiła tę stratę (4-5), lecz jej przeciwniczka szybko zanotowała następnego breaka, którym zakończyła całą bitwę (6-4 6-4).

Ze zdecydowanie lepszej strony zaprezentowała się starsza z sióstr. Agnieszka rozpoczęła mecz z Peer od przełamania (2-0). W trzecim gemie sama nie utrzymała serwisu (2-1), ale szybko odrobiła stratę (3-1) i sukces ten powtórzyła jeszcze przy kolejnej okazji (5-1). Nieskutecznie podawała na seta (5-2), jednak czwarty break zapewnił jej połowiczne zwycięstwo w batalii (6-2). Isia świetnie zainaugurowała drugą fazę spotkania z Izraelką. Dwa przełamania dały jej prowadzenie 4-0. Shahar zdobyła pierwszego breaka (1-4), lecz chwilę później oddała „biało-czerwonej” trzecie podanie (1-5). Aga nie zdołała zakończyć bitwy w siódmym gemie (5-2), ale dokonała tego przy kolejnej sposobności (6-3).

Prawdziwie emocjonujący przebieg miał jednak pojedynek deblowy. W pierwszym secie siostry od razu straciły serwis (0-1), ale zdołały udało im się doprowadzić do remisu 2-2. W siódmym gemie dały się niestety przełamać jeszcze raz (3-4), a następnie zmarnowały break pointa (3-5). Obroniły co prawda setbola (4-5), ale nie zmieniło to faktu, że zwycięstwo należało do Izraelek (6-4). Druga część meczu należała już zdecydowanie do Radwańskich. Zdobyły w niej dwa breaki, a same oddały serwis tylko w siódmym gemie (6-3). W decydującej partii batalii siostry jako pierwsze przełamały przeciwniczki (2-1). Niestety Glushko i Peer wyrównały na 3-3. Aż do rezultatu 5-4, na korzyść krakowianek, gemy należały do tenisistek odbierających. W kluczowym momencie siostry wykorzystały jednak podanie i triumfowały 4-6 6-3 6-4.

Tenisowa reprezentacja Polski poradziła sobie wcześniej w grupie C z Rumunkami i Turczynkami, a jutro o awans do kwietniowych baraży powalczy z drużyną z Chorwacji.