Puchar Federacji: Francuzki i Białorusinki blisko awansu

« powrót | Data publikacji: 09-02-2019 22:57

Białorusinki i Francuzki prowadzą 2:0 po pierwszym dniu rozgrywek pierwszej rundy Pucharu Federacji. W dwóch pozostałych meczach jest remis 1:1.

Francja - Belgia 2:0

Francuzki grające przed własną publicznością nie miały najmniejszych problemów, by pokonać swoje rywalki. Pierwsze na kort wyszły Alison van Uytvanck oraz Caroline Garcia. Zdecydowaną faworytką była Garcia, która, w trzech setach triumfowała nad Belgijką 7-6 (2) 4-6 6-2, dając pierwsze zwycięstwo swojej drużynie. Dość sporą niespodziankę sprawiła Alize Cornet, któna rywalizowała z Elise Mertens. Reprezentantka Trójkolorowych triumfowała w dwóch setach 7-6(6) 6-2. Francuzkom brakuje już tylko jednego zwycięstwa, by awansować do kwietniowych półfinałów.

Niemcy - Białoruś 0:2

Nikłe szanse na awans mają też nasze zachodnie sąsiadki. Niemki, które w Brunszwiku walczą z Białorusinkami przegrywają 0:2. Zarówno Aliaksandra Sasnovich jak i Aryna Sabalenka swoje dzisiejsze spotkania wygrały w dwóch setach. Pierwsza z nich w meczu z Tatjaną Marią wygrala 7-6(3) 6-3, a druga z nich w starciu z Andreą Petković straciła tylko trzy gemy (6-1 6-2). Jutro te tenisistki ponownie przystąpią do walki, a trener Białorusinek ma jeszcze do dyspozycji Victorię Azarenkę.

Czechy - Rumunia 1:1

W Ostrawie, gdzie walczą obrończynie tytułu jest remis 1:1. Pierwsze zwycięstwo odniosła Karolina Pliskova, rozbijając Mihaelę Buzarnescu, dla której była to siódma porażka z rzędu. Była liderka rankingu oddała Rumunce tylko pięc gemów (6-1 6-4). Później na korcie pojawiały się Simona Halep i Katerina Siniakova. Simona nie miała żadncyh problemów, by rywalkę ograć i uczyniła to w nieco ponad godzinę (6-4 6-0). Bardzo ciekawie zapowiada się jutrzesze spotkanie byłych pierwszych rakiet świata, Halep z Pliskovą.

USA - Australia 1:1

Na koniec dnia w Asheville Amerykanki walczyły z Australijkami. Pierwszy punkt swojej drużynie dała Ashleigh Barty. 25-letnia Australijka w dwóch odsłonach ograła Sofię Kenin  6-1 7-6(2). Stan rywalizacji wyrównała Madison Keys, rozbijając Kimberly Birrell 6-2 6-2. Decydującym starciem będzie zapewne mecz pomiędzy Barty a Keys i to właśnie one wyjdą jutro na kort jako pierwsze.