Puchar Davisa: Udany powrót Matki i Kowalczyka, Polska-Słowenia 2:1

« powrót | Data publikacji: 04-02-2018 15:06

Marcin Matkowski i Mateusz Kowalczyk pokonali parę, Aljaz Bedene/Blaz Rola w meczu deblowym w ramach pierwszej rundy Grupy II Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa. Polska po trzech grach prowadzi ze Słowenią 2-1.

Niedzielne starcie Polski ze Słowenią rozpoczęło się od gry podwójnej. Po pierwszym dniu rywalizacji na tablicy wyników widniał rezultat remisowy. Do debla po naszej stronie zostali oddelegowani Marcin Matkowski i Mateusz Kowalczyk, który zastąpił w reprezentacji kontuzjowanego Łukasza Kubota. Kapitan Słoweńców nie zmienił zdania i do gry podwójnej desygnował swoich singlistów, Aljaza Bedene i Blaza Rolę.

Początek pojedynku należał do naszych tenisistów. Kowalczyk co prawda musiał bronić w gemie otwarcia dwóch break pointów, ale po chwili w polu serwisowym nie popisał się Bedene i nasi wyszli na prowadzenie 2-0. Gospodarze bardzo szybko zniwelowali jednak stratę, przełamując podanie Matkowskiego w trzecim gemie. Kulminacyjnym momentem premierowej części meczu okazał się jedenasty gem. Przy stanie 5-5 dobrze returnujący Słoweńcy wykorzystali piątą okazję na przełamanie i po chwili zapisali na swoim koncie seta otwarcia (5-7).

W drugim secie sytuacja początkowo nie przedstawiała się poztywnie dla biało-czerwonych. W trzecim gemie rywale uzyskali breaka po kontrowersyjnych decyzjach sędziów. Na szczęście Polacy nie zdekoncentrowali się i szybko wyrównali stan rywalizacji. O losach drugiej odsłony pojedynku zadecydował tie-break. W nim Matka i Kowalczyk szybko uzyskali przewagę i mimo pogoni Słoweńców przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (7-6 (5)).

W trzecim secie obie pary dość pewnie wygrywały własne podania. W siódmym gemie świetnie przy serwisie rywali spisywał się Kowalczyk. Polak przyczynił się do przełamania podania Bedene. Biało-czerwoni wypracowanej nadwyżki nie oddali już do końca meczu i po blisko 2,5 godzinnej batalii pokonali debel, Bedene/Rola 5-7 7-6 (5) 6-4.

Polacy są o krok od awansu do kolejnej rundy Grupy II Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa. O decydujące oczko dla naszej ekipy powalczy Kamil Majchrzak, który zmierzy się z Aljazem Bedene.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com