Puchar Davisa: Pouille zapewnił Francji triumf!

« powrót | Data publikacji: 26-11-2017 19:36

Lucas Pouille zapewnił reprezentacji Francji dziesiąty triumf w rozgrywkach Pucharu Davisa. W decydującym meczu tenisista Trójkolorowych oddał zaledwie cztery gemy Stevowi Darcisowi.

O losach zwycięstwa w tegorocznej edycji Pucharu Davisa zadecydowała piąta rozgrywka. Kapitanowie obu ekip nie dokonali roszad w składzie i do decydującego boju przystąpili Lucas Pouille i Steve Darcis.

Spotkanie od początku ułożyło się pomyślnie dla Pouille. Francuz, niesiony dopingiem zgromadzonych na trybunach stadionu w Lille kibiców, już na początku meczu wywalczył przełamanie i zdobytej nadwyżki nie oddał już do końca partii otwarcia (6-3).

Wydawało się, że Darcis będzie w stanie w kolejnej fazie meczu nawiązać rywalizację z reprezentantem gospodarzy. Belg nie miał jednak swojego dnia i był cieniem zawodnika, który dał awans swojej ekipie do finału Pucharu Davisa. Pouille kontrolował wydarzenia na placu gry i od stanu 1-1 w drugim secie zapisał na swoim koncie jedenaście gemów z rzędu. Mecz zakończył się po zaledwie 96 minutach rywalizacji (6-3 6-1 6-0).

Dla reprezentacji Francji to dziesiąty tytuł wywalczony w historii Pucharu Davisa. Wcześniej udało im się te prestiżowe zawody wygrać w latach 1927-1932, a także w 1991, w 1996 i w 2001 roku. Belgowie wciąż pozostają bez końcowego triumfu w drużynowych rozgrywkach. W 1904 roku i w 2015 roku lepsi od Europejczyków okazali się Brytyjczycy.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com