Puchar Davisa: Polacy bliżej awansu

« powrót | Data publikacji: 06-04-2013 17:03

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zdecydowanie przybliżyli reprezentację Polski do walki o baraże Grupy Światowej. Biało-czerwoni mimo wpadki Łukasza Kubota w piątkowym meczu są już zaledwie o jedno zwycięstwo od wygranej w starciu z RPA.

Nasz najlepszy eksportowy duet pokonał w sobotniej rywalizacji deblistów Jeana Andersona i Rika De Voesta. Mimo iż mecz zakończył się rezultatem 3:0, to jego przebieg wcale nie był komfortowy, czego dowodem jest końcowy rezultat 7-5, 7-6 (2), 7-5.

Polacy słabo rozpoczęli co prawda rywalizację, jednak zdołałi odrobić w ósmym gemie pierwszego seta stratę przełamania. Kolejny break w 12 odsłonie dał naszym zawodnikom prowadzenie w całym spotkaniu. Bez przełamań obyło sie w drugim secie, w którym nasi reprezentanci musieli bronić break pointów. Ostatecznie lepsi okazali się Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy zdemolowali rywali w tie-breaku. Zwycięstwo w ostatniej partii również rodziło sie w bólach, a na pierwsze przełamanie kibice czekali do 11. gema, kiedy to Polacy wyszli na prowadzenie 6-5 i po chwili zakończyli całe spotkanie.

Losy awansu już jutro może rozstrzygnąć któryś z dwójki Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot, którzy spotkają się z parą deblowa RPA w zmaganiach singlowych. Jako pierwszy popularny Jerzyk zmierzy się z Rikiem De Voestem, zaś w drugim spotkaniu Łukasz Kubot zagra z Jeanem Andersonem.