Puchar Davisa: Pewne otwarcie Janowicza

« powrót | Data publikacji: 31-01-2014 18:16

Jerzy Janowicz udanie zainaugurował spotkanie 1. rundy Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa pomiędzy Polską a Rosją. Łodzianin w trzech setach pokonał 17-letniego Karena Chaczanowa.

Najlepszy obecnie polski singlista Jerzy Janowicz w przekonującym stylu rozprawił się z Karenem Chaczanowem i zapisał pierwszy punkt na koncie biało-czerwonych w starciu z Rosją. Klasyfikowany na 448. miejscu w rankingu ATP reprezentant Sbornej nie miał żadnych szans z półfinalistą Wimbledonu.

W pierwszym secie wyrównana gra toczyła się tylko do stanu 2-2. Wówczas do ataku ruszył łodzianin, przełamując podanie Rosjanina na sucho. W siódmej odsłonie seta Polak pokusił się o kolejnego breaka, po czym pewnie zakończył premierową partię (6-2).

Druga część meczu rozpoczęła się po myśli naszego rodaka. Jerzyk już w gemie otwarcia przełamał Chaczanowa i w pełni kontrolował wydarzenia na korcie. Do końca seta obaj gracze pewnie utrzymali własny serwis i na tablicy wyników pojawił się rezultat 2-0 na korzyść Polaka.

Na początku trzeciej partii doszło do analogicznej sytuacji z drugiego seta. Rosjanin stracił podanie w premierowym gemie i Janowicz był blisko końcowego zwycięstwa. Łodzianin poszedł za ciosem i w piątym gemie po raz kolejny uzyskał przewagę breaka. 17-latek odrobił co prawda stratę jednego przełamania, ale na więcej go dzisiaj nie było stać.

W trwającym nieco półtorej godziny meczu Janowicz pokonał Chaczanowa 6-2 6-4 6-4 i przybliżył nasz kraj do awansu do 2. rundy Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa. Tam na zwycięzcę tego pojedynku czeka już Chorwacja.

O drugi punkt dla Polski powalczy Michał Przysiężny. Rywalem Ołówka będzie Dmitrij Tursunow.