Puchar Davisa: Komplet wyników weekendowych zmagań

« powrót | Data publikacji: 03-02-2014 01:54

Łącznie 30 spotkań rozegranych zostało w miniony weekend w ramach rozgrywek o Puchar Davisa. W spotkaniach World Group zdecydowanie największą niespodzianką była porażka Serbów, którzy pod nieobecność Novaka Djokovicia ulegli reprezentacji Szwajcarii prowadzonej do boju przez duet Stanislas Wawrinka i Roger Federer.

 

Miejsce w ćwierćfinałach zapewnili sobie również obrońcy mistrzowskiego tytułu, Czesi, którzy z problemami uporali się z zespołem holenderskim. Komfortowe zwycięstwo odnieśli Francuzi, natomiast Brytyjczycy dzięki dobrej postawie Andyego Murraya awansowali do 1/4 finału po raz pierwszy od 28 lat.

 

Bez problemów swoich rywali ograli Niemcy, którzy nie dali szans osłabionym brakiem Ferrera i Nadala, Hiszpanom. Mimo tego, kapitan reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów został wygwizdany po tym, jak w niedzielę zdecydował się dać odpocząć swoim czołowym zawodnikom. Kibice, którzy za bilety na niedzielne widowisko zapłacili ponad 60 euro zobaczyli tylko jedno spotkanie, które nie miało żadnego znaczenia dla końcowego rezultatu.

 

Polskich kibiców najbardziej cieszy jednak zwyciestwo Biało-Czerwonych, którzy głównie za sprawą dobrej gry Jerzego Janowicza pokonali reprezentację Rosji i w walce o udział w play-off do Grupy Światowej nasi zawodnicy zmierzą się z Chorwatami.

 

Komplet wyników Pucharu Davisa:

 

CZECH REPUBLIC defeated NETHERLANDS 3-2

Venue: CEZ Arena, Ostrava, CZE (hard – indoor)


Robin Haase (NED) d. Radek Stepanek (CZE) 36 64 67(4) 62 61

Tomas Berdych (CZE) d. Igor Sijsling (NED) 63 63 60

Tomas Berdych/Radek Stepanek (CZE) d. Robin Haase/Jean-Julien Rojer (NED) 75 16 76(2) 76(4)

Tomas Berdych (CZE) d. Thiemo de Bakker (NED) 61 64 63

Igor Sijsling (NED) d. Lukas Rosol (CZE) 63 63


JAPAN defeated CANADA 4-1

Venue: Ariake Coliseum, Tokyo, JPN (hard – indoor)


Kei Nishikori (JPN) d. Peter Polansky (CAN) 64 64 64

Frank Dancevic (CAN) d. Go Soeda (JPN) 64 76(2) 61

Kei Nishikori/Yasutaka Uchiyama (JPN) d. Frank Dancevic/Daniel Nestor (CAN) 63 76(3) 46 64

Kei Nishikori (JPN) d. Frank Dancevic (CAN) 62 10 ret. (abdominal strain)

Go Soeda (JPN) d. Peter Polansky (CAN) 61 64


GERMANY defeated SPAIN 4-1

Venue: Fraport Arena, Frankfurt, GER (hard – indoor)


Philipp Kohlschreiber (GER) d. Roberto Bautista Agut (ESP) 62 64 62

Florian Mayer (GER) d. Feliciano Lopez (ESP) 76(6) 76(4) 16 57 63

Tommy Haas/Philipp Kohlschreiber (GER) d. David Marrero/Fernando Verdasco (ESP) 76(5) 67(9) 76(7) 63

Feliciano Lopez (ESP) d. Philipp Kohlschreiber (GER) w/o

Daniel Brands (GER) d. Roberto Bautista Agut (ESP) 76(5) 64


FRANCE defeated AUSTRALIA 5-0

Venue: Vendéspace, La Roche sur Yon, FRA (clay – indoor)


Richard Gasquet (FRA) d. Nick Kyrgios (AUS) 76(3) 62 62

Jo-Wilfried Tsonga (FRA) d. Lleyton Hewitt (AUS) 63 62 76(2)

Richard Gasquet/Jo-Wilfried Tsonga (FRA) d. Chris Guccione/Lleyton Hewitt (AUS) 57 76(4) 62 75

Julien Benneteau (FRA) d. Thanasi Kokkinakis (AUS) 64 61

Gael Monfils (FRA) d. Nick Kyrgios (AUS) 76(5) 64

 

GREAT BRITAIN defeated USA 3-1

Venue: Petco Park, San Diego, CA, USA (clay – outdoor)


Andy Murray (GBR) d. Donald Young (USA) 61 62 63

James Ward (GBR) d. Sam Querrey (USA) 16 76(3) 36 64 61

Bob Bryan/Mike Bryan (USA) d. Colin Fleming/Dominic Inglot (GBR) 62 63 36 61

Andy Murray (GBR) d. Sam Querrey (USA) 76(5) 67(3) 61 63

Donald Young (USA) v James Ward (GBR) not played

 

ITALY defeated ARGENTINA 3-1

Venue: Patinodromo Municipal “Adalberto Lugea”, Mar del Plata, ARG (clay – outdoor)


Carlos Berlocq (ARG) d. Andreas Seppi (ITA) 46 60 62 61

Fabio Fognini (ITA) d. Juan Monaco (ARG) 75 62 62

Simone Bolelli/Fabio Fognini (ITA) d. Eduardo Schwank/Horacio Zeballos (ARG) 67(6) 76(8) 76(3) 64

Fabio Fognini (ITA) d. Carlos Berlocq (ARG) 76(5) 46 61 64

Juan Monaco (ARG) v Andreas Seppi (ITA) not played

 

KAZAKHSTAN defeated BELGIUM 3-2

Venue: National Tennis Centre, Astana, KAZ (hard – indoor)


Mikhail Kukushkin (KAZ) d. Ruben Bemelmans (BEL) 64 67(3) 62 63

Andrey Golubev (KAZ) d. David Goffin (BEL) 76(9) 36 46 62 1210

Ruben Bemelmans/Olivier Rochus (BEL) d. Evgeny Korolev/Mikhail Kukushkin (KAZ) 62 67(4) 63 76(4)

David Goffin (BEL) d. Mikhail Kukushkin (KAZ) 46 63 36 64 60

Andrey Golubev (KAZ) d. Ruben Bemelmans (BEL) 62 63 61

 

SWITZERLAND defeated SERBIA 3-2

Venue: Spens Sport Centre, Novi Sad, SRB (hard – indoor)


Roger Federer (SUI) d. Ilija Bozoljac (SRB) 64 75 62

Stanislas Wawrinka (SUI) d. Dusan Lajovic (SRB) 64 46 61 76(7)

Marco Chiudinelli/Michael Lammer (SUI) d. Filip Krajinovic/Nenad Zimonjic (SRB) 76(3) 36 76(2) 62

Dusan Lajovic (SRB) d. Michael Lammer (SUI) 63 36 64

Filip Krajinovic (SRB) d. Marco Chiudinelli (SUI) 64 64


AMERICAS ZONE GROUP I


ECUADOR defeated VENEZUELA 3-2

Venue: Francisco Segura Cano, Guayaquil, ECU (clay – outdoor)


Julio-Cesar Campozano (ECU) d. David Souto (VEN) 63 67(5) 46 64 62

Emilio Gomez (ECU) d. Ricardo Rodriguez (VEN) 60 63 64

Luiz David Martinez/Roberto Maytin (VEN) d. Emilio Gomez/Giovanni Lapentti (ECU) 62 46 63 62

Emilio Gomez (ECU) d. David Souto (VEN) 61 61 61

Ricardo Rodriguez (VEN) d. Gonzalo Escobar (ECU) 57 64 62

 

DOMINICAN REPUBLIC defeated URUGUAY 4-0

Venue: Centro Nacional de Tenis Parque del Este, Santo Domingo, DOM (hard – outdoor)


Jose Hernandez (DOM) d. Martin Cuevas (URU) 63 76(3) 63

Victor Estrella (DOM) d. Ariel Behar (URU) 63 64 64

Victor Estrella/Jose Hernandez (DOM) d. Ariel Behar/Martin Cuevas (URU) 63 62 63

Jose Olivares (DOM) d. Rodrigo Senattore (URU) 57 61 75

William Kirkman (DOM) v Santiago Maresca (URU) 2-2 match abandoned due to rain

 

ASIA/OCEANIA ZONE GROUP I


CHINA, P.R. defeated NEW ZEALAND 3-1 (tie played 27-29 January)

Venue: Tianjin Tennis Centre, Tianjin, CHN (hard – indoor)


Wu Di (CHN) d. Michael Venus (NZL) 36 76(4) 62 16 63

Zhang Ze (CHN) d. Jose Statham (NZL) 67(5) 63 64 64

Marcus Daniell/Michael Venus (NZL) d. Gong Mao-Xin/Li Zhe (CHN) 63 76(3) 75

Wu Di (CHN) d. Jose Statham (NZL) 67(5) 67(1) 63 75 64

Zhang Ze (CHN) v Michael Venus (NZL) not played

 

INDIA defeated CHINESE TAIPEI 5-0

Venue: ITC Tennis Stadium, Indore, IND (hard – outdoor)


Yuki Bhambri (IND) d. Yang Tsung-Hua (TPE) 62 64 67(1) 63

Somdev Devvarman (IND) d. Chen Ti (TPE) 67(4) 76(3) 16 62 97

Rohan Bopanna/Saketh Myneni (IND) d. Peng Hsien-Yin/Yang Tsung-Hua (TPE) 60 67(3) 63 76(2)

Saketh Myneni (IND) d. Yang Tsung-Hua (TPE) 61 64

Yuki Bhambri (IND) d. Peng Hsien-Yin (TPE) 75 60


EUROPE/AFRICA ZONE GROUP I


POLAND defeated RUSSIA 3-2

Venue: Olympic Stadium, Moscow, RUS (hard – indoor)


Jerzy Janowicz (POL) d. Karen Khachanov (RUS) 62 64 64

Dmitry Tursunov (RUS) d. Michal Przysiezny (POL) 63 36 76(3) 62

Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (POL) d. Karen Khachanov/Konstantin Kravchuk (RUS) 26 64 61 60

Jerzy Janowicz (POL) d. Dmitry Tursunov (RUS) 63 75 76(3)

Teymuriaz Gabashvili (RUS) d. Michal Przysiezny (POL) 75 75

 

SLOVENIA defeated PORTUGAL 3-2

Venue: Teniski Klub Triglav Kranj, Kranj, SLO (hard – indoor)

 

Joao Sousa (POR) d. Janez Semrajc (SLO) 61 64 46 60

Blaz Kavcic (SLO) d. Gastao Elias (POR) 76(14) 61 64

Blaz Kavcic/Grega Zemlja (SLO) d. Gastao Elias/Joao Sousa (POR) 63 75 76(5)

Blaz Kavcic (SLO) d. Joao Sousa (POR) 75 75 62

Frederico Silva (POR) d. Mike Urbanija (SLO) 46 4-3 ret.

 

UKRAINE defeated ROMANIA 3-1

Venue:  Megaron Tennis Club, Dnipropetrovsk, UKR (hard – indoor)

 

Sergiy Stakhovsky (UKR) d. Adrian Ungur (ROU) 63 61 64

Iliya Marchenko (UKR) d. Victor Hanescu (ROU) 46 26 63 76(6) 64

Marius Copil/Horia Tecau (ROU) d. Sergei Bubka/Denys Molchanov (UKR) 57 63 64 64

Sergiy Stakhovsky (UKR) d. Victor Hanescu (ROU) 36 63 62 63

Iliya Marchenko (UKR) v Adrian Ungur (ROU) not played

 

SLOVAK REPUBLIC defeated LATVIA 5-0

Venue: Aegon Arena, National Tennis Centre, Bratislava, SVK (hard – indoor)

 

Lukas Lacko (SVK) d. Martins Podzus (LAT) 36 63 63 61

Martin Klizan (SVK) d. Andis Juska (LAT) 64 67(4) 63 46 86

Andrej Martin/Michal Mertinak (SVK) d. Andis Juska/Janis Podzus (LAT) 75 61 36 63

Andrej Martin (SVK) d. Janis Podzus (LAT) 64 67(5) 63

Martin Klizan (SVK) d. Arturs Lazdins (LAT) 63 63

 

AMERICAS ZONE GROUP II


BARBADOS defeated CHILE 3-2

Venue: National Tennis Centre, Bridgetown, BAR (hard – outdoor)


Gonzalo Lama (CHI) d. Haydn Lewis (BAR) 64 61 76(4)

Darian King (BAR) d. Christian Garin (CHI) 26 76(2) 75 63

Darian King/Haydn Lewis (BAR) d. Jorge Aguilar/Christian Garin (CHI) 64 36 76(4) 63

Darian King (BAR) d. Gonzalo Lama (CHI) 62 64 63

Jorge Aguilar (CHI) d. Russell Moseley (BAR) 61 62


EL SALVADOR defeated PARAGUAY 3-2

Venue: Club Internacional de Tenis – Estadio Victor Pecci, Asuncion, PAR (clay – outdoor)


Marcelo Arevalo (ESA) d. Juan Borba (PAR) 62 62 64

Rafael Arevalo (ESA) d. Diego Galeano (PAR) 76(2) 16 76(3) 36 63

Marcelo Arevalo/Rafael Arevalo (ESA) d. Diego Galeano/Juan Carlos Ramirez (PAR) 63 64 64

Juan Carlos Ramirez (PAR) d. Sebastian Quiroz (ESA) 60 60

Juan Borba (PAR) d. Salvador Bolanos (ESA) 62 60


BOLIVIA level with PERU 2-2

Venue: Club de Tenis Trinidad, Trinidad, BOL (clay – outdoor)


Mauricio Echazu (PER) d. Federico Zeballos (BOL) 46 62 62 67(3) 62

Hugo Dellien (BOL) d. Sergio Galdos (PER) 63 64 26 64

Hugo Dellien/Federico Zeballos (BOL) d. Duilio Beretta/Sergio Galdos (PER) 76(4) 75 64

Mauricio Echazu (PER) d. Hugo Dellien (BOL) 76(4) 62 63

Federico Zeballos (BOL) v Sergio Galdos (PER)


MEXICO defeated GUATEMALA 3-2

Venue: Federacion Nacional de Tenis de Campo, Guatemala City, GUA (hard – outdoor)

 

Miguel-Angel Reyes-Varela (MEX) d. Luciano Ramazzini (GUA) 61 61 63

Christopher Diaz-Figueroa (GUA) d. Tigre Hank (MEX) 64 64 64

Santiago Gonzalez/Miguel-Angel Reyes-Varela (MEX) d. Christopher Diaz-Figueroa/Sebastien Vidal (GUA) 64 76(4) 76(5)

Christopher Diaz-Figueroa (GUA) d. Miguel-Angel Reyes-Varela (MEX) 75 76(9) 61

Miguel Gallardo-Valles (MEX) d. Luciano Ramazzini (GUA) 61 60 61

 

ASIA/OCEANIA ZONE GROUP II


PHILIPPINES defeated SRI LANKA 3-1

Venue: Sri Lanka Tennis Association Courts, Colombo, SRI (hard – outdoor)


Harshana Godamanna (SRI) d. Patrick-John Tierro (PHI) 63 67(8) 46 62 63

Ruben Gonzales (PHI) d. Dineshkanthan Thangarajah (SRI) 63 63 60

Ruben Gonzales/Treat Huey (PHI) d. Harshana Godamanna/Rajeev Rajapakse (SRI) 61 60 61

Treat Huey (PHI) d. Harshana Godamanna (SRI) 26 64 64 64

Dineshkanthan Thangarajah (SRI) v Patrick-John Tierro (PHI) not played


KUWAIT defeated INDONESIA 3-2

Venue: Kuwait Tennis Federation Center, Mishref, KUW (hard – outdoor)


Mohammad Ghareeb (KUW) d. David Agung Susanto (INA) 63 63 76(2)

Abdullah Maqdas (KUW) d. Elbert Sie (INA) 63 64 46 60

Elbert Sie/David Agung Susanto (INA) d. Mohammad Ghareeb/Abdullah Maqdas (KUW) 76(2) 61 62

Abdullah Maqdas (KUW) d. David Agung Susanto (INA) 64 64 61

Aditya Hari Sasongko (INA) d. Abdulhameed Alshatti (KUW) 62 61

 

EUROPE/AFRICA ZONE GROUP II


SOUTH AFRICA defeated MONACO 3-2

Venue: Irene Country Club, Centurion, RSA (hard – outdoor)


Romain Arneodo (MON) d. Rik de Voest (RSA) 75 36 75 57 64

Nikala Scholtz (RSA) d. Benjamin Balleret (MON) 75 76(4) 36 36 63

Raven Klaasen/Ruan Roelofse (RSA) d. Guillaume Couillard/Thomas Oger (MON) 64 64 36 46 63

Rik de Voest (RSA) d. Benjamin Balleret (MON) 76(2) 62 63

Romain Arneodo (MON) d. Nikala Scholtz (RSA) 75 ret.


LITHUANIA defeated NORWAY 5-0

Venue: Oslo Tennis Arena, Oslo, NOR (hard – indoor)


Laurynas Grigelis (LTU) d. Joachim Bjerke (NOR) 67(4) 63 63 62

Ricardas Berankis (LTU) d. Viktor Durasovic (NOR) 75 63 62

Ricardas Berankis/Laurynas Grigelis (LTU) d. Stian Boretti/Viktor Durasovic (NOR) 61 64 75

Lukas Mugevicius (LTU) d. Joachim Bjerke (NOR) 31 ret. (back injury)

Mantas Bugailiskis (LTU) d. Viktor Durasovic (NOR) 76(4) 46 63


FINLAND defeated BULGARIA 3-2

Venue: Tali Tennis Center, Helsinki, FIN (hard – indoor)


Jarkko Nieminen (FIN) d. Alexander Lazov (BUL) 63 60 63

Dimitar Kutrovsky (BUL) d. Micke Kontinen (FIN) 64 62 61

Henri Kontinen/Jarkko Nieminen (FIN) d. Tihomir Grozdanov/Dimitar Kutrovsky (BUL) 63 62 36 62

Jarkko Nieminen (FIN) d. Dimitar Kutrovsky (BUL) 46 61 26 64 63

Tihomir Grozdanov (BUL) d. Herkko Pollanen (FIN) 67(3) 62 63


BOSNIA/HERZEGOVINA defeated GREECE 3-1

Venue: Mojmilo Sports Hall, Sarajevo, BIH (carpet – indoor)


Mirza Basic (BIH) d. Alexandros Jakupovic (GRE) 63 62 62

Markos Kalovelonis (GRE) d. Damir Dzumhur (BIH) 76(4) 76(1) 36 62

Mirza Basic/Tomislav Brkic (BIH) d. Alexandros Jakupovic/Markos Kalovelonis (GRE) 57 60 64 75

Damir Dzumhur (BIH) d. Alexandros Jakupovic (GRE) 46 36 62 63 64

Mirza Basic (BIH) v Markos Kalovelonis (GRE) not played


BELARUS defeated IRELAND 4-1

Venue: Republic Olympic Training Center for Tennis, Minsk, BLR (hard – indoor)


Dzmitry Zhyrmont (BLR) d. Daniel Glancy (IRL) 62 64 62

Egor Gerasimov (BLR) d. John Morrissey (IRL) 64 61 62

Alexander Bury/Max Mirnyi (BLR) d. James Cluskey/David O’Hare (IRL) 67(3) 76(6) 57 76(8) 62

Egor Gerasimov (BLR) d. Daniel Glancy (IRL) 63 63

John Morrissey (IRL) d. Dzmitry Zhyrmont (BLR) w/o


MOLDOVA defeated EGYPT 4-1

Venue: Manejul de Atletica Usoara, Chisnau, MDA (hard – indoor)


Mohamed Safwat (EGY) d. Maxim Dubarenco (MDA) 62 62 62

Radu Albot (MDA) d. Karim Hossam (EGY) 62 36 63 3-0 ret.

Radu Albot/Maxim Dubarenco (MDA) d. Sherif Sabry/Mohamed Safwat (EGY) 63 64 60

Radu Albot (MDA) d. Mohamed Safwat (EGY) 26 63 64 64

Maxim Dubarenco (MDA) d. Sherif Sabry (EGY) 67(6) 64 64


LUXEMBOURG defeated MOROCCO 3-2

Venue: Club Union Sportive des Cheminots du Maroc, Rabat, MAR (clay – outdoor)


Gilles Muller (LUX) d. Yassine Idmbarek (MAR) 61 76(0) 64

Hicham Khaddari (MAR) d. Ugo Nastasi (LUX) 63 16 64 62

Gilles Muller/Mike Scheidweiler (LUX) d. Yassine Idmbarek/Younes Rachidi (MAR) 64 64 62

Gilles Muller (LUX) d. Hicham Khaddari (MAR) 64 62 63

Younes Rachidi (MAR) d. Christophe Tholl (LUX) 62 75


DENMARK defeated CYPRUS 4-1

Venue: Hørsholm-Rungsted Tennisklub, Copenhagen, DEN (hard – indoor)


Martin Pedersen (DEN) d. Sergis Kyratzis (CYP) 62 63 62

Frederik Nielsen (DEN) d. Petros Chrysochos (CYP) 26 61 60 76(4)

Thomas Kromann/Frederik Nielsen (DEN) d. Christos Hadjigeorgiou/Photos Photiades (CYP) 62 61 61

Mikael Torpegaard (DEN) d. Sergis Kyratzis (CYP) 64 60

Petros Chrysochos (CYP) d. Martin Pedersen (DEN) 63 64

 

BC

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama



 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny





Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X