Puchar Davisa: Herbert i Mahut dali nadzieję gospodarzom

« powrót | Data publikacji: 24-11-2018 18:54

Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut pokonali w cztetech setach Ivana Dodiga i Mate Pavicia w starciu deblowym w ramach Finału Pucharu Davisa. Po trzech meczach Chorwaci prowadzą z Francuzami 2-1 w walce o mistrzowski tytuł.

W piątek w dwóch meczach singlowych Marin Cilić i Borna Corić nie dali żadnych szans swoim francuskim rywalom. Chorwaci zatem już w sobotę mogli przypieczętować zwycięstwo w tegorocznej edycji Pucharu Davisa.

Ku uciesze gospodarzy Trójkolorowi przedłużyli jednak swoje nadzieje na końcowy sukces. W sobotę Nicolas Mahut i Pierre-Hugues Herbert pokonali po czterosetowej batalii Ivana Dodiga i Mate Pavicia (6-4 6-3 3-6 7-6 (3)).

W pierwszych dwóch setach oba teamy pokazały się z dobrej strony, ale ostatecznie skuteczniejsi byli Mahut z Herbertem (6-4 6-3). W trzeciej odsłonie spotkania Francuzi zmarnowali prowadzenie 2-0. Dodig z Paviciem zniwelowali szybko stratę i wygrali seta w stosunku 6-3.

O losach czwartej partii zadecydował tie-break, choć w dziesiątym gemie gospodarze mieli aż cztery szanse na zakończenie seta. W dodatkowym gemie zdołali jednak postawić kropkę nad i i mogli cieszyć się z wywalczenia premierowego punktu.

W niedzielę rozstrzygną się losy finałowej batalii. Być może o wszystkim zadecyduje już pierwszy mecz singlowy pomiędzy Marinem Ciliciem a Jeremym Chardym.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com