Puchar Davisa: Debliści przedłużyli nadzieję, Polska-Słowacja 1:2

« powrót | Data publikacji: 16-09-2017 18:41

Łukasz Kubot i Mateusz Kowalczyk pokonali w czterech setach parę, Andrej Martin/Igor Zelenay w meczu pomiędzy Polską a Słowacją w ramach barażu o utrzymanie się w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa.

 

W piątek polscy singliści, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak nie sprawili niespodzianki i przegrali z wyżej notowanymi rywalami ze Słowacji. Po pierwszym dniu walki o utrzymanie się w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa nasz team przegrywał zatem w Bratysławie z gospodarzami 0-2.

 

W sobotę na szczęście pierwszy punkt dla naszego kraju wywalczyli polscy debliści. Łukasz Kubot i debiutujący w Pucharze Davisa Mateusz Kowalczyk potrzebowali czterech setów, by ograć duet, Andrej Martin/Igor Zelenay.

 

Mecz rozpoczął się niepomyślnie dla naszych rodaków. Polacy już w trzecim gemie stracili podanie i byli zmuszeni odrabiać straty. W szóstym gemie udało im się co prawda zniwelować różnicę, ale ostatecznie lepsi po tie-breaku okazali się Słowacy (6-7 (3)). Porażka w partii otwarcia wpłynęła mobilizująco na Kubota i Kowalczyka. W kolejnych trzech odsłonach Polacy nie dali większych szans gospodarzom i po niespełna trzech godzinach mogli się cieszyć z odniesionego zwycięstwa (6-7 (3) 6-3 6-3 6-2). W sumie Polacy postarali się o siedem skutecznych przełamań, a sami serwis stracili tylko raz.

 

W niedzielę biało-czerwoni muszą odnieść dwa zwycięstwa w singlu, by pozostać w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej. Najpierw Kamil Majchrzak skrzyżuje rakietę z Norbertem Gombosem, a następnie Hubert Hurkacz powalczy z Andrejem Martinem.

 

PM

 

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklamaSponsor portalu: FEBAR - Wynajem Namiotów imprezowych

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
18.08-24.08

Moselle Open

Metz, France

17.09-17.09

Davis Cup

Różne lokalizacje

18.09-24.09

St. Petersburg Open

St. Petersburg, Russia

25.09-01.10

Shenzhen Open

Shenzhen, China

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
09.10-15.10

Tianjin Open

Tianjin, China

09.10-15.10

Prudential Hong Kong Tennis Open

Hong Kong, Sar

11.10-17.10

Japan Women's Open Tennis

Tokyo, Japan

16.10-21.10

BGL BNP Paribas Luxembourg Open

Luxembourg

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X