Psycholog Murray’a: Andy nie jest ponurakiem!

« powrót | Data publikacji: 17-10-2012 15:18

W zeszłym tygodniu Andy Murray ujawnił, że od kilku miesięcy pracuje z terapeutą. Pochodzący ze Szkocji tenisista przyznał, że tego rodzaju współpraca pomogła mu przy pierwszej wielkoszlemowej wygranej (US Open 2012).

 

Murray często był krytykowany za ponury sposób bycia oraz za nagłe napady wściekłości, które miewał na korcie. Jego były trener Brad Gilber opisywał go jako „jednego z najbardziej negatywnych ludzi, jakich w życiu poznał”.

 

Terapeutka Andy’ego – Alexis Castorri jest jednak innego zdania.

 

- Nigdy nie zdarzyło mi się wiedzieć Andy’ego w ponurym nastroju. Uwielbiam z nim pracować – jest wspaniałym, wesołym młodym człowiekiem. Od początku był bardzo otwarty na wszelkie sugestie. Po tym jak ludzie usłyszeli jego przemowę po przegranym Wimbledonie może przekonali się do niego – pokazał bowiem kim jest naprawdę. To bardzo prosta lekcja, ale jeśli nauczysz się pokazywać siebie to mogą zdarzyć się tylko dobre rzeczy.

 

Alexis Castorri poznała Murray’a przez swojego trenera – Ivana Lendla, któremu terapeutka pomogła w trakcie jego kariery tenisowej. Pani Castorri rozmawia z Andy’m raz na dwa lub trzy tygodnie oraz spotyka się z nim osobiście za każdym razem, kiedy tenisista przybywa do Miami, gdzie obecnie mieszka.

 

Psycholog Murray’a potwierdza także, że Andy musiał odnaleźć swoją miłość do tenisa.

 

- Kiedy oglądałam filmy z wcześniejszych lat jego kariery, zauważyłam, że rozgrywał wówczas z radością. Moja pierwsza myśl była taka: on musi powrócić do tych emocji. Osobiście wierzę, że Andy zacznie być taki również poza kortem. On jest kreatywnym geniuszem; taktycznym oraz technicznym również więc powinien ponownie połączyć się z swoją wewnętrzną siła.

 

- To naturalne, że jeśli ktoś wkłada całe swoje serce i duszę w to co robi, zapomina ile tak naprawdę może czerpać z tego radości. Andy stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko i jest dla siebie bardzo surowy. W takich momentach trzeba pamiętać, że kocha się tę rywalizację – przecież właśnie dlatego jesteś tutaj – powiedziała Alexis Castorri.

 

Andy przyznał, że psycholog pomógł mu w radzeniu sobie ze sprawami nie związanymi z grą, a wpływającymi na sposób rozgrywania.

 

- To jest to, co naprawdę mi pomogło, a nie mówienie o ciągłym oddychaniu lub odczekaniu – przyznał Szkot.

 

AP

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X