Poznań Open: Koniusz zmarnował meczbole, wygrana Kapasia

« powrót | Data publikacji: 15-07-2014 20:40

Błażej Koniusz niestety nie awansował do drugiej rundy poznańskiego challengera pomimo dwóch piłek meczowych. Lepiej spisał się natomiast Andriej Kapaś, który pokonał, rozstawionego z nr 6., Andreasa Becka.

W poniedziałek do drugiej rundy awansował Grzegorz Panfil, który pokonał w dwóch setach Brazylijczyka Rogeiro Dutrę Silvę. We wtorek na korty w Poznaniu wyszło trzech naszych singlistów. Kamil Majchrzak jako pierwszy wywalczył awans do drugiej rundy, pokonując Francuza Pierre-Huguesa Herberta. W godzinach popołudniowych swój mecz rozegrał Błażej Koniusz, którego rywalem był kwalifikant Miljan Zekic - 674. obecnie zawodnik świata.

Błażej pomimo prowadzenia 7-6(7) i 5-2, a nieco później dwóch piłek meczowych w tie-breaku przy stanie 6-4, ostatecznie przegrał z Serbem 7-6(7) 6-7(6) 5-7. Spotkanie trwało trzy godziny i dziesięć minut.

- Powinienem wygrać w dwóch setach – powiedział dla oficjalnej strony turnieju Koniusz. – Przecież prowadziłem 5-2, a w tie-breaku miałem dwie piłki meczowe. Niewykorzystane sytuacje się jednak mszczą. Czy mogę mieć pretensje do siebie? Patrząc na wynik to tak, na postawę to nie. Wszak robiłem wszystko co mogłem, by wygrać. Nie udało się, trudno.

Zdecydowanie mniej problemów z awansem do drugiej rundy miał Andriej Kapaś, który mierzył się z Niemcem Andreasem Beckiem. Nasz reprezentant pokonał swojego rywala 6-3 7-6(5). W kolejnej fazie zawodów Polak spotka się z Brazylijczykiem Joao Souzą, turniejową "czwórką".