Powstanie akademia tenisowa Murray’a?

« powrót | Data publikacji: 25-09-2012 11:34

Andy Murray jest pomysłodawcą utworzenia akademii tenisowej, która pozwoliłaby na rozwój talentów wśród najmłodszych Szkotów. Koncepcja została już przedyskutowana z pierwszym ministrem Szkocji Alexem Salmondem, w trakcie trwania powitalnej imprezy na cześć mistrza olimpijskiego.

 

Szkocki polityk przyznał, że rozmawiał już na ten temat z Andy’m, a także z jego matką – Judy. Głównym celem dla stworzenia takiej placówki jest rozwijanie umiejętności wśród najmłodszych i najbardziej utalentowanych dzieci. Szkocki rząd ma rozważyć propozycję Murray’a w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

 

- Cała Szkocja jest bardzo dumna z Andy’ego. Jego zwycięstwo na Igrzyskach Olimpijskich oraz mistrzostwo w turnieju US Open będzie stanowiło inspirację dla młodych pokoleń Szkotów, którzy zapragną pójść w jego ślady – przyznał Alex Salmond.

 

- Andy oraz jego matka są prawdziwie zainteresowani rozwojem popularności tenisa ziemnego w Szkocji. Chcą się upewnić, że młodzi ludzi będą mieli swobodny dostęp do odpowiednich urządzeń oraz porad trenerskich, które są niezbędne do pełnego rozwoju ich talentu.

 

- Rząd szkocki chce poprawić poziom uczestnictwa młodych Szkotów w zajęciach sportowych. Przez najbliższe dwa miesiące będziemy pracować nad tym razem z Murray’em oraz jego zespołem i mamy nadzieję, że już niedługo ogłosimy jaki będzie finał tych konsultacji – dodał pierwszy minister.

 

AP

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X