Porażka Kubota w pierwszej rundzie

« powrót | Data publikacji: 29-08-2012 22:43

Najlepszy polski tenisista – Łukasz Kubot – bardzo szybko zakończył swoją przygodę z grą pojedynczą wielkoszlemowego czempionatu US Open. W pierwszej rundzie zawodów lepiej od niego zaprezentował się wyżej notowany Argentyńczyk Leonardo Mayer, który triumfował dziś przy wyniku 6-4 6-4 7-5.

Obaj panowie rywalizowali ze sobą przed czterema laty w trakcie meksykańskiego challengera rozgrywanego w San Luis Potosi. Wówczas, podobnie jak tym razem, zwycięstwo należało do zawodnika z Ameryki Południowej (4-6 6-1 7-6[7]).

30-letni lubinianin wystąpił w Nowym Jorku po raz trzeci. Jego najlepszym dotychczasowym wynikiem było dotarcie tu do 1/16 finału w 2006 roku.

Pierwsze cztery gemy premierowej odsłony dzisiejszego meczu należały do zawodników serwujących. Chwilę później Mayer przełamał Kubota (3-2), ale ten ekspresowo odrobił stratę. Niestety równie szybko stracił podanie ponownie i tego błędu nie zdołał już naprawić.

Obiecująco zapowiadał się drugi set. Nasz tenisista zapisał na swoim koncie breaka i wyszedł na prowadzenie 4-1, ale pięć kolejnych gemów należało już do Argentyńczyka.

Najbardziej wyrównany przebieg miała trzecia część starcia. Aż do wyniku 5-5 żadnemu z tenisistów nie udało się wypracować choćby jednego break pointa. Po kilku minutach Leonardo przełamał jednak Łukasza (6-5), a następnie zakończył tę bitwę przy użyciu pierwszego meczbola. Jego najbliższym rywalem będzie zwycięzca starcia między Hiszpanem Tommym Robredo a, rozstawionym z numerem dwudziestym szóstym, Włochem Andreasem Seppim.

W trakcie trwającego 159 minut pojedynku Polak popełnił 6 podwójnych błędów serwisowych i posłał na drugą stronę kortu 7 asów. Kubot zanotował wyższą statystykę trafienia pierwszego podania (61%-53%), ale wygrał po nim mniej punktów (67%-79%). Słabiej wypadł również przy drugim serwisie (48%-60%). 30-latek wykorzystał 2 z 7 breakpointowych możliwości, ale jego rywalowi sztuka ta udała się pięć razy (miał na to osiem szans). W sumie Łukasz zgarnął o 16 punktów mniej niż Mayer (88-104).