Porażka Gasqueta

« powrót | Data publikacji: 01-07-2012 15:45

Najwyżej rozstawiony Richard Gasquet (ATP 19) niespodziewanie odpadł już przy swoim pierwszym spotkaniu w turnieju AEGON International w Eastbourne (z pulą nagród 625,3 tysiąca euro). Francuz uległ kwalifikantowi Marinko Matosevicowi (ATP 82). Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-6 7-6(5) 7-6(3) na korzyść Australijczyka.

Zwycięzca spotkania dwukrotnie przełamał serwis przeciwnika w premierowej odsłonie. W kolejnej partii reprezentant „Trójkolorowych” nie potrafił wykorzystać żadnego z 4 wypracowanych break pointów i przegrał dopiero w tie breaku. Tak samo zakończyła się decydująca odsłona, w której skazany na porażkę Matosevic wygrał dogrywkę do pięciu i zakończył pojedynek po 2 godzinach i 26 minutach.

Tymczasem bez niespodzianki obyło się w meczu rozstawionego z numerem szóstym Andy’ego Roddicka (ATP 33) ze swoim rodakiem Samem Querreyem (ATP 63). Były lider męskiego zestawienia wygrał spotkanie po kreczu rywala przy stanie 5-2 w pierwszym secie. Powodem wycofania się tenisisty była kontuzja pleców.

- Eastbourne to odpowiedni turniej do przygotowań do Wimbledonu. W Queen’s Clubie mi nie poszło, ale mam nadzieję, że tutaj osiągnę o wiele lepszy wynik – powiedział reprezentant USA.

W innym starciu półfinalista ostatniego turnieju w Halle – Philipp Kohlschreiber (ATP 29) – trzykrotnie wygrał gem serwisowy Japończyka Go Soedy (ATP 56), by odprawić go po godzinie i 27 minutach walki wynikiem 6-4 7-5.