Porady Stefana Edberga - Jak zachować spokój

« powrót | Data publikacji: 21-12-2013 19:24

Były numer jeden światowego rankingu, Stefan Edberg, podzielił się cennymi spostrzeżeniami na temat: Jak zachować spokój na korcie. W ułożeniu tych wskazówek pomógł mu trening z Rogerem Federerem.

 

1. Ucz się od najlepszych

 

Kiedy dorastałem w Szwecji, przyglądałem się Bjornowi Borgowi - jego zachowaniu na korcie, podziwiałem jego opanowanie i zajmowanie się wszystkimi sprawami. Ty nie możesz być kimś, kim nie jesteś, więc jeśli masz temperament, musisz mieć ciągle ten temperament i musisz dać z siebie wszystko. Ale musisz się też kontrolować. Ja byłem zawsze z natury spokojnym człowiekiem, lecz myślę, że możesz wiele nauczyć się od oglądania tych graczy, którzy zachowują spokój. Zobaczysz, że to naprawdę możliwe.

 

2. Ćwicz swój umysł

 

Niekiedy potrzeba czasu, by zmienić swoje nastawienie. Spójrz na Rogera Federera. Kiedyś okazywał więcej emocji na korcie, ale z czasem nauczył się być spokojniejszym na korcie. Z wiekiem zdasz sobie sprawę, że tenis jest bardzo skomplikowany. Wśród elementów tenisowego rzemiosła bardzo ważny jest stan umysłu. Trzeba trenować umysł! Zacznij ćwiczyć umysł od odpowiedniego podejścia do codziennych treningów, a wykorzystasz tę umiejętność w trakcie meczów.

 

3. Myśl pozytywnie

 

Czasem musisz zaakceptować, że twój przeciwnik lepiej uderzy piłkę od ciebie. Wtedy trzeba zdać sobie sprawę, że nic nie można z tym zrobić i należy zacząć myśleć: Dobrze, teraz czas, żebym ja wykonał dobre uderzenie. To wszystko kwestia odpowiedniego nastawienia psychicznego. Podczas gry należy myśleć pozytywnie, należy unikać wszelkiego rodzaju frustracji. Wspaniałą rzeczą w tenisie jest to, że możesz grać kiepskie uderzenia przez godzinę, a i tak możesz wygrać mecz. To nie jest możliwe w innych dyscyplinach sportu. W tenisie wszystko jest możliwe. Zawsze możesz wrócić do gry. Pamiętaj o tym.

 

PM

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X