Pogromczyni Uli najlepsza w Taszkiencie

« powrót | Data publikacji: 15-09-2012 20:33

Irina Camelia Begu zakończyła zwycięski marsz 16-letniej Donny Vekic i tym samym zwyciężyła w rozgrywanym ostatnio Tashkent Open. Rumunka potwierdziła tym samym wysoką formę, którą błysnęła w pierwszej rundzie US Open, gdzie pokonała Caroline Wozniacki.

22-letnia zawodniczka na drodze do finału straciła zaledwie jednego seta. Begu pokonała między innymi wyżej notowaną Ulę Radwańską i Galinę Voskoboevą, z którą przegrywała już 2-5 w decydującym secie.

Rumunka bardzo dobrze spisała się również w finale, w którym straciła zaledwie jednego gema serwisowego. Sama natomiast wywalczyła trzy przełamania i triumfowała zasłużenie 6-4, 6-4.

- Mój serwis pozwolił mi wygrać. Donna grała naprawdę dobrze i jestem zadowolona, że udało mi się przełamać jej podanie w obu setach. Byłam nieco zaniepokojona, gdy udało jej się wrócić do gry w drugiej partii, jednak szybko ponownie wygrałam serwis rywali i całe spotkanie zakończyło się po mojej myśli - powiedziała Irina Camelia Begu.

Tytuł w Taszkiencie jest jak do tej pory największym sukcesem Begu, która od organizatorów otrzymała tzw. Chapel, tradycyjny płaszcz, który w 2008 roku przypadł rodaczce Iriny, Sorenie Cirstei.