Półfinał dla Uli Radwańskiej

« powrót | Data publikacji: 13-09-2012 12:21

Urszula Radwańska zameldowała się w półfinale gry pojedynczej uzbeckiego turnieju Tashkent Open, rozgrywanego obecnie w Taszkencie. W ćwierćfinale zawodów pokonała, po ponad trzech godzinach walki, Rosjankę Aleksandrę Panową, która uległa jej przy wyniku 7-5 2-6 6-7(3).

Premierową odsłonę pojedynku, rozstawiona z numerem drugim krakowianka rozpoczęła od straty własnego podania (0-2). W piątym gemie udało jej się odrobić tę stratę (2-3), a następnie doprowadziła do remisu (3-3). Przy rezultacie 5-5 Polka miała szanse na przełamanie przeciwniczki, ale nie zdołała z nich skorzystać (5-6). Piąta piłka setowa przy serwisie Radwańskiej dała siódmej tenisistce imprezy kluczowego breaka i triumf w tej części czempionatu (7-5).

Na początek drugiej partii bitwy Rosjanka obroniła break pointa (1-0), ale już po kilku minutach nie poradziła sobie z podaniem (1-2). Chwilę później mogła wyrównać na 2-2, ale nie wykorzystała swojej możliwości (1-3). Ula natomiast zdobyła jeszcze jednego breaka w siódmym gemie (5-2), co skutecznie przypieczętowało jej zwycięstwo w tym secie (6-2).

Decydującą fazę meczu, druga „rakieta” Polski rozpoczęła od zmarnowania break pointa (0-1), a następnie utraciła serwis (0-2). Odrobiła tę stratę, wyrównała na 2-2, a już po chwili sama przełamała oponentkę i wysunęła się na prowadzenie 3-2. Niestety w dziesiątym gemie nieskutecznie serwowała na mecz (5-5). Udało jej się co prawda jeszcze raz odebrać podanie Panowej (6-5), ale ta ekspresowo doprowadziła do remisu (6-6) i o losach całego spotkania zadecydował tie break. W nim jednak ostateczne zwycięstwo należało do 21-letniej krakowianki (7-3).

O finał Radwańska powalczy z Rumunką Iriną Begu, która pokonała, rozstawioną z numerem ósmym, Kazaszkę Galinę Woskobojewą (3-6 7-6[1] 7-5).