Podwójna nagroda dla Errani

« powrót | Data publikacji: 28-11-2012 21:36

Sara Errani została wyróżniona nagrodami WTA Tour w kategorii „Największy Postęp 2012 roku” oraz, wespół z inną Włoszką Robertą Vinci, „Najlepszy Debel Sezonu”.

25-letnia tenisistka z Półwyspu Apenińskiego ma za sobą fantastyczny sezon. Zdobyła w nim cztery tytuły mistrzowskie w grze pojedynczej, osiem w grze podwójnej i zakończyła go na szóstej pozycji klasyfikacji WTA, mimo iż na początku roku zajmowała lokatę numer 45.

Wygrała turnieje w Acapulco (finał z Włoszką Flavią Pennettą: 5-7 7-6[2] 6-0), Barcelonie (finał ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą: 6-2 6-2), Budapeszcie (finał z Rosjanką Jeleną Wiesniną: 7-5 6-4) i Palermo (finał z Czeszką Barborą Zahlavovą-Strycovą: 6-1 6-3). W deblu najlepsza była natomiast w Monterrey, Acapulco, Barcelonie, Madrycie, Rzymie, 's-Hertogenbosch i w trakcie wielkoszlemowych French Open i US Open. We wszystkich tych imprezach jej partnerką była Vinci. Włoska drużyna zajmuje obecnie pierwsze miejsce w deblowej klasyfikacji WTA.

Również w Wielkich Szlemach Sara odniosła swoje największe sukcesy. Dotarła do ćwierćfinału Australian Open (porażka z Czeszką Petrą Kvitovą), finału French Open (porażka z Rosjanką Marią Szarapową), trzeciej rundy Wimbledonu (porażka z Kazaszką Jarosławą Szwedową) i półfinału US Open (porażka z Amerykanką Sereną Williams).

- Jestem bardzo szczęśliwa, że zostałam wyróżniona tymi dwoma nagrodami. To był dla mnie niesamowity rok. Tak wiele meczów w singlu i deblu... Możliwe, że był to sezon, którego nie uda mi się już tego powtórzyć, ale na pewno postaram się kontynuować dobrą passę i dać z siebie wszystko w każdym kolejnym pojedynku – powiedziała podwójna triumfatorka plebiscytu.