Podsumowanie trzeciego dnia US Open

« powrót | Data publikacji: 29-08-2013 12:56

Trzeci dzień zmagań w wielkoszlemowym US Open dobiegł końca. Zapraszamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem, które tradycyjnie podzieliliśmy na pięć dobrze znanych kategorii.

Największa niespodzianka: Porażka Fabio Fogniniego (ATP 18)

Włoch, który rozgrywa najlepszy sezon w karierze, przegrał ze sklasyfikowanym na 128. miejscu w rankingu reprezentantem gospodarzy Rajeevem Ramem. Co ciekawe, zawodnik z Italii, który był murowanym faworytem w tym pojedynku, ugrał zaledwie 5 gemów. Ostatecznie Fognini poległ z ostatnim rywalem w stosunku 1-6  2-6  2-6 i w fatalnym stylu pożegnał się z zawodami w Nowym Jorku.

Najlepszy mecz: James Blake (ATP 100) – Ivo Karlovic (ATP 79)

Pięciosetowy mecz, trwający prawie 3,5 godziny był ostatnim spotkaniem w karierze Jamesa Blake'a, który zapowiedział, że po US Open przechodzi na sportową emeryturę. Po rozegraniu dwóch pierwszych setów, wydawało się jednak, że Amerykanin rozegra w zawodowym cyklu przynajmniej jeszcze jeden pojedynek. Blake po wygraniu dwóch partii wyszedł na prowadzenie, jednak Chorwat nie dał za wygraną i odwrócił losy batalii. Karlovic wygrał wynikiem 6-7(2)  3-6  6-4  7-6(2)  7-6(2).

Największa przegrana: Urszula Radwańska (WTA 39)

Młodsza z sióstr Radwańskich po łatwej przeprawie w pierwszej rundzie (zwycięstwo nad Iriną-Camelią Begu) fatalnie zaprezentowałą się w kolejnym spotkaniu, przegrywając ze Sloane Stephens w dwóch szybkich setach 1-6  1-6. Krakowianka zanotowała zaledwie 5 piłek kończących, popełniając 15 niewymuszonych błędów przy 11 pomyłkach rywalki. Polka zdobyła ponad 2 razy mniej pojedynczych punktów (25-54). Rozmiary porażki są o tyle zaskakujące, że Radwańska w poprzednim spotkaniu obu pań w Indian Wells w tym roku wygrała wynikiem 6-3  6-4.

Czarny koń: Jewgienij Donskoj (ATP 102)

23-letni Rosjanin nie przestraszył się bardziej utytułowanego rywala - Jurgena Melzera - który do Nowego Jorku przyleciał prosto z Winston-Salem, gdzie zdobył mistrzowski tytuł. Wydawało się, że doświadczony Austriak bez większych problemów pokona swojego rywala, jednak Donskoj zaprezentował się zdecydowanie lepiej pięciokrotnie przełamując serwis przeciwnika. Ostatecznie reprezentant naszych wschodnich sąsiadów triumfował w trzech setach 7-5  6-3  7-6(3) i w kolejnej rundzie zmierzy się z Niemcem Peterem Gojowczykiem.

Postać dnia: James Blake (ATP 100)

Mimo porażki, Amerykanin godnie pożegnał się z nowojorskim turniejem, który zwieńczył jego sportową karierę. Była światowa "czwórka" zagrała świetny tenis, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach, a różnice w statystykach między Blake'em a Karlovicem były minimalne. Reprezentant USA, pomimo przegranej, popełnił aż o 40 niewymuszonych błędów mniej (28-68) i wygrał łącznie 3 wymiany więcej (170-167).