Podsumowanie siódmego dnia US Open

« powrót | Data publikacji: 02-09-2013 12:16

Za nami siódmy dzień US Open 2013. Oceniliśmy go w ten sam sposób, jak poprzednio i prezentujemy Państwu – naszym zdaniem – jego najciekawsze wydarzenia. Tradycyjnie podzieliliśmy je na pięć kategorii, które najlepiej zobrazują, jak wyglądał kolejny dzień turnieju w Nowym Jorku.

Największa niespodzianka: Ćwierćfinał nie dla Angelique Kerber (WTA 9)

Tuż przed początkiem najbardziej emocjonującej fazy rozgrywek US Open, z nowojorskim czempionatem zaskakująco pożegnała się dziewiąta zawodniczka globu – Niemka Angelique Kerber. W czwartej rundzie zawodów lepiej od reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów zaprezentowała się Hiszpanka Carla Suarez Navarro, która triumfowała przy wyniku 4-6 6-3 7-6(3). Tenisistka z Bremy powtórzyła swój zeszłoroczny wynik w tym turnieju, kiedy również dotarła do 1/8 finału, ale warto pamiętać, że przed dwoma laty zameldowała się tu nawet w półfinale. Wówczas zatrzymała ją dopiero późniejsza triumfatorka imprezy – Australijka Samantha Stosur.

Najlepszy mecz: Serena Williams (WTA 1) vs. Sloane Stephens (WTA 16)

Choć rezultat z pewnością na to nie wskazuje, jednym z najciekawszych pojedynków siódmego dnia US Open była batalia pomiędzy Amerykankami Sereną Williams i Sloane Stephens. Ostatecznie liderka światowego rankingu triumfowała przy wyniku 6-4 6-1, ale obie tenisistki rozegrały bardzo wyrównane spotkanie, w którym tak naprawdę o losach seta i meczu zadecydowały pojedyncze piłki. Warto podkreślić, że zarówno Serena jak i Sloane od początku wczorajszej konfrontacji koncentrowały się na niemal każdym punkcie i biegały do wydawałoby się straconych piłek. Obie nie zwalniały ręki nawet w najbardziej nerwowych momentach a akcje często kończyły się dopiero po parunastu mocnych odbiciach. W spotkaniu, które trwało 90 minut, Serena wygrała bezpośrednio 22 punkty przy 13 niewymuszonych błędach, natomiast Sloane popisała się 15 kończącymi zagraniami przy 29 pomyłkach.

Największa przegrana: Agnieszka Radwańska (WTA 4)

Nasza najlepsza tenisistka zaprzepaściła szansę na odnotowanie historycznego awansu do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open. W meczu czwartej rundy nowojorskiego turnieju, znacznie lepiej od Isi zaprezentowała się Rosjanka Jekaterina Makarowa, która triumfowała przy wyniku 6-4 6-4. Oczywiście porażki zdarzają się nawet najlepszym, ale kiedy zawodniczka z samej czołówki światowego rankingu od stanu 4-0 w pierwszym secie przegrywa osiem kolejnych gemów, niestety słowo „kompromitacja” jest tu jedynym pasującym określeniem. 24-letnia krakowianka popełniła również zaskakująco dużą jak na nią liczbę niewymuszonych błędów. W ciągu 92 minut rywalizacji, przy zaledwie 18 uderzeniach kończących pomyliła się aż 27 razy...

Czarny koń: Denis Istomin (ATP 65)

26-letni Uzbek Denis Istomin został autorem sporej niespodzianki, kiedy w pojedynku trzeciej rundy nowojorskich zawodów pokonał, rozstawionego z numerem dwudziestym, Włocha Andreasa Seppiego. Tenisista z Półwyspu Apenińskiego uległ młodszemu i mniej doświadczonemu koledze przy wyniku 3-6 4-6 6-2 6-3 1-6. W całym pojedynku, trwającym w sumie 185 minut, Istomin sześć razy przełamał serwis przeciwnika, popisał się 24 asami i odnotował 54 uderzenia kończące. Reprezentant Uzbekistanu nigdy jeszcze nie wygrał żadnego turnieju głównego cyklu, a jego największym osiągnięciem wielkoszlemowym, do tej pory, była czwarta runda Wimbledonu 2012. W US Open najdalej udało mu się dojść do trzeciej rundy, a miało to miejsce przed czterema laty.

Postać dnia: Carla Suarez Navarro

Carlę Suarez Navarro bez wątpienia możemy określić mianem postaci siódmego dnia nowojorskiej imprezy. 24-letnia Hiszpanka, która zajmuje obecnie 20. miejsce w kobiecym rankingu, sensacyjnie awansowała do ćwierćfinału US Open, wygrywając z turniejową „ósemką” Angeligue Kerber 4-6 6-3 7-6(3). Tenisistka mieszkająca w Barcelonie już po raz trzeci w swojej dotychczasowej karierze osiągnęła najlepszą „ósemkę” turnieju wielkoszlemowego. Wcześniej taki sukces odniosła w 2008 roku na trawiastych kortach Wimbledonu oraz w 2009 roku na twardej nawierzchni w Melbourne.