Pewne zwycięstwo Agnieszki

« powrót | Data publikacji: 16-01-2013 02:51

Agnieszka Radwańska (4. WTA) pewnie pokonała Rumunkę Irinę-Camelię Begu (55. WTA) i awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Spotkanie trwało niecałe półtorej godziny i zakończyło się wynikiem 6-3, 6-3 dla zawodniczki z Krakowa.

Był to pierwszy pojedynek tych tenisistek. Młodsza o rok od Agnieszki, 22-letnia Rumunka jest aktualnie czwartą rakietą swojego kraju (za Cirsteą, Halep i Niculescu). Osiągając drugą rundę w tegorocznym Australian Open (pokonała Holenderkę Arantxę Rus 6-2, 6-4) wyrównała swój najlepszy wynik w turnieju wielkoszlemowym. Poprzednio docierała do tej fazy trzykrotnie - na US Open w 2012 roku oraz na Roland Garros w 2011 i 2012 roku.

W pierwszym gemie Agnieszka od razu miała problemy z wygraniem swojego podania i po kilku nieudanych zagraniach Polki, rywalka objęła prowadzenie 1-0. Krakowianka szybko jednak wróciła do meczu przełamaniem powrotnym i z rozpędu zdobywa aż pięć kolejnych gemów! Co prawda Rumunka odrobiła część strat (3-5), ale Isia kolejnej szansy już nie zmarnowała i po 46 minutach wygrała pierwszą partię.

W przerwie Begu poprosiła o przerwę medyczną, ze względu na problemy z barkiem. Po kilku minutach Rumunka była już jednak gotowa do gry.

Drugi set rozpoczął się po myśli Polki. Po błyskawicznym przełamaniu objęła prowadzenie 3-1 i wydawało się, że wydarzenia na korcie centralnym w Melbourne ma już pod kontrolą. Wtedy jednak Begu zerwała się do boju i wyrównała na 3-3. Znana z silnej psychiki polska tenisistka szybko uspokoiła swoją grę i kolejny raz przełamała serwis rywalki. Isia zakończyła spotkanie po drugiej piłce meczowej.

Nasza zawodniczka była znacznie skuteczniejsza w wygranych akcjach po pierwszym podaniu (68%-50%) i w zdobytych punktach (66-48). Obie panie wykorzystywały co drugiego break pointa, ale Isia miała dwa razy więcej okazji na przełamanie rywalki.

W meczu o czwartą rundę Radwańska zmierzy się z lepszą z pary Heather Watson – Ksenia Pierwak.