Pekin: Serena broni piłek setowych i wygrywa

« powrót | Data publikacji: 03-10-2013 08:54

Najlepsza tenisistka na świecie - Serena Williams - nie miała łatwej przeprawy w drodze po ćwierćfinał turnieju China Open. Amerykanka, która obroniła dzisiaj trzy piłki setowe, dopiero po 100 minutach pokonała Rosjankę Marię Kirilenko 7-5 7-5. O półfinał pekińskiej imprezy zagra z lepszą z pary Stephens - Wozniacki.

Chiny to dopiero pierwsze azjatyckie miasto, które odwiedziła młodsza z sióstr Williams. Amerykanka bowiem tuż po wielkoszlemowym US Open zrobiła sobie dłuższą przerwę i nie wystąpiła na kortach w Tokio. Obecna liderka jak na razie nie straciła seta w pekińskiej imprezie, wygrywając po kolei z: Rosjanką Eleną Vesniną (6-4 6-2), Włoszką Francescą Schiavone (6-4 7-5), oraz Rosjanką Marią Kirilenko (7-5 7-5).

Amerykanka już na początku dzisiejszego spotkania musiała bronić dwóch break - pointów, jednak posłała na drugą stronę bardzo dokładne serwisy i szybko zażegnała niebezpieczeństwo (2-1). Kolejne kłopoty najwyżej rozstawionej tenisistki pojawiły się pod koniec pierwszej odsłony. Serena w dziewiątym gemie straciła własne podanie, natomiast przy zagrywce Rosjanki przegrywała 0:40 i była tylko o jedną piłkę od straty seta. 17-krotna triumfatorka wielkoszlemowa zagrała jednak kilka wyśmienitych punktów w tych najważniejszych momentach i po raz kolejny już w tym turnieju, wyszła z ogromnych opresji (5-5). Amerykanka jeszcze bardziej przycisnęła rywalkę w samej końcówce i po 51 minutach spędzonych na korcie wygrała 7-5.

W drugiej odsłonie jako pierwsza przewagę przełamania uzyskała Rosjanka, która zakończyła akcję wyśmienitym forhendem wzdłuż linii. Kirilenko nie miała problemów także przy własnej zagrywce i szybko odskoczyła na 4-2. Serena po raz kolejny jednak podniosła poziom swojej gry i w mgnieniu oka odrobiła tę stratę, obejmując prowadzenie 5-4. Końcówka tego spotkania była bardzo emocjonująca, bowiem triumfatorka tegorocznego US Open dopiero za czwartą piłką meczową awansowała do ćwierćfinału turnieju China Open.

W dzisiejszym spotkaniu, które trwało prawie 100 minut, Amerykanka zdobyła bezpośrednio 31 piłek, przy 25 niewymuszonych błędach, natomiast Rosjanka zanotowała 20 winnerów i 26 pomyłek. Serena miała wyższy procent pierwszego podania (70-66) i w sumie wygrała więcej punktów (76-66).