Pekin: 10. tytuł Sereny w tym sezonie

« powrót | Data publikacji: 06-10-2013 15:13

Najlepsza obecnie tenisistka świata - Serena Williams - zdobyła 10. tytuł w tym sezonie, sięgając tym razem po trofeum na twardych kortach w Pekinie. Amerykanka potrzebowała tylko 90 minut aby wygrać z Serbką Jeleną Jankovic 6-2 6-2. Jest to 73. zwycięstwo 32- letniej zawodniczki w tym roku.

Serena ma za sobą bardzo udany sezon, czego potwierdzeniem jest aż dziesięć turniejowych skalpów (Brisbane, Miami, Charleston, Madryt, Rzym, Roland Garros, Bastad, Toronto, US Open oraz Pekin). Obecna liderka wygrała ponadto aż 73 spotkania, ponosząc po drodze tylko cztery porażki. Tuż po tym turnieju jeszcze bardziej umocni się na pozycji liderki, bowiem w ubiegłym roku nie brała udziału w chińskiej imprezie.

Serena miała spore kłopoty z utrzymaniem własnego podania i dopiero po rozegraniu czternastu punktów i obronie break - pointa, objęła prowadzenie 1-0. Obie tenisistki posyłały na drugą stronę bardzo mocne zagrania, jednak w najważniejszych momentach to Amerykanka wygrywała punkty i już na początku uzyskała przewagę przełamania (2-0). 32-letnia tenisistka nie miała większych problemów przy swoim serwisie i odskoczyła na 3-0. W piątym gemie Serbka prowadziła już 30:0, jednak cztery bajeczne wręcz piłki Sereny ostudziły nieco jej entuzjazm (1-4). Jankovic ofiarnie biegała do niemal każdego mocniejszego zagrania rywalki, ale za każdym razem dostała odpowiedź, na którą nie była w stanie zareagować (2-5). Amerykanka jeszcze mocniej przycisnęła tenisistkę z Belgradu i po 40 minutach wypracowała sobie kolejne break- pointy, które dały jej triumf w premierowej odsłonie 6-2.

Serena bez utraty punktu wygrała własne podanie i objęła prowadzenie 1-0. W trzecim gemie na twarzy Amerykanki wyraźnie pojawił się grymas bólu i za trzecią break - pointową szansą została przełamana (1-2). Ku zdziwieniu to nie Williams, lecz Jankovic poprosiła o przerwę medyczną, pokazując na lewe biodro, i udała się do szatni. Po powrocie sytuacja na korcie zupełnie uległa zmianie, bowiem triumfatorka tegorocznego US Open wygrała trzy kolejne gemy i to ona objęła prowadzenie 4-2. Serena pomimo sporych kłopotów przy własnej zagrywce, wspomogła się asami i podwyższyła na 5-2. Końcówka tego spotkania była naprawdę emocjonująca, bowiem Amerykanka dopiero za trzecią piłką meczową wygrała finałowe spotkanie.

W dzisiejszej konfrontacji, która trwała 90 minut, Serena trafiała pierwszym podaniem na poziomie 67% i posłała na drugą stronę sześć asów. Jelena natomiast miała 66% skuteczności serwisu i popełniła jeden podwójny błąd. W ostatecznym rozrachunku to obecna liderka zdobyła więcej punktów (73-48).